Neblio (NEBL) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Son dönemde yerli yatırımcıların dikkatini çeken Neblio (NEBL) coin Binance borsasında listelenmesi ile adını geniş kitlelere duyurmuştur. Soğuk staking adı verilen pasif getiri imkanlarıyla diğer altcoin projelerinden farklılaşan Neblio hakkında detaylı bilgiler araştırılmaktadır. Bu rehberimizde Neblio (NEBL) coin nedir, hangi borsalarda var, avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

  Neblio (NEBL) Coin Nedir?

  Neblio platformu, fiziksel ve dijital varlıkların NFT'ler olarak tokenleştirilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kurumsal düzeyde blok zinciri çözümleri sunan bir projedir. Neblio kullanıcıları sadece tek bir tıklamayla şifreledikleri belirteç içine gömülecek NFT’lere izin veren NTP1 ismindeki protokolü kullanabilirler. Bir geliştirme platformu olan Neblio, geliştirici API'leri ile en popüler sekiz programlama dili için diğer birçok blok zinciri platformundan daha fazla destek sunmasıyla öne çıkmaktadır. Neblio platformunun yerel kripto para birimi NEBL coindir.

  Neblio (NEBL) Projesi ve Whitepaper

  Neblio, kurumsal müşterilere odaklanan bir Hizmet Olarak Blockchain (BaaS) platformu olarak hareket eden bir projedir. NEBL coin, ağın düğüm operatörleri olurken, sahipleri tarafından stake yapmak için kullanılabilecek Neblio'nun yerel kripto para birimidir. Neblio çekirdek ekibi ayrıca kendi blok zinciri projelerini veya Neblio Tachyon teknolojisine dayalı tamamen özel blok zincirlerini oluşturmak isteyen kurumsal müşterilere danışmanlık sunmaktadır. Neblio (NEBL) projesinin Whitepaper’ı hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için https://nebl.io bağlantı adresine göz atabilirsiniz. 

  Neblio (NEBL) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Neblio (NEBL) projesinin kurucuları Edward Smith ve Ann Jackson ikilisidir. Bilgi teknoloji uzmanları 2017 yılında ortaklık yaparak Neblio projesini hayata geçirdiler. Günümüzde Neblio ekibi, Teknik Raporda belirlenen tüm kilometre taşlarına gururla ulaşmayı başardığı için dikkatleri üzerine çekmektedir. NEBL ICO'su Ağustos 2017'de yapıldı ve 13 milyon NEBL coin satıldı. Merkeziyetsiz olan platformun arkasında herhangi bir ülke desteği bulunmamaktadır. 

  Kullanım Alanları Neler?

  Neblio, her yazılım geliştirme geçmişine sahip geliştiricilerin, son kullanıcılar için hızlı bir şekilde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Bu özelliği sayesinde geliştiriciler için geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Müşteriler, bir ücret karşılığında Neblio ekibi tarafından kendileri için eksiksiz bir proje inşa edebilirler. Dolandırıcılık ve hack'lere karşı bağışık hale getirme konusunda harika bir iş çıkardıklarını garanti eden Neblio geliştiricileri PoS algoritmasıyla Neblio güvenliğini de güçlendirmektedir. 

  Neblio (NEBL) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Neblio, yeni nesil bir blok zinciridir. İnovasyon yoluyla, iş ve kurumsal geliştiricilerin, blok zinciri teknolojisinin ilerlemesiyle gelişecek olan merkezi olmayan uygulamaları (dApp'ler) geliştirmesine ve dağıtmasına olanak tanır. Neblio Ağı, kullanıcıların ağı güvence altına almak için NEBL paraları yatırdığı bir Proof-of-Stake algoritması kullanır. Bu özellikleri ile diğer kripto para projelerinden ayrılan Neblio’nun benzersiz yönü ise soğuk staking adı verilen yöntemdir. Soğuk staking NEBL coinleri çevrimdışı bir cüzdanda saklayarak ve bunları güvenli bir şekilde aktif bir stake cüzdanına devrederek uzaktan stake etme sistemidir. 

  Güncel Neblio (NEBL) Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 NEBL fiyatı %neblio+try% TL. Döviz cinsinden ise %neblio+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Neblio Coin 24 saatte %neblio+yuzde%.

  Neblio (NEBL) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Neblio (NEBL) coin avantajları şunlardır:

  • Neblio Token Protocol 1 (NTP1), benzersiz meta veri özelliklerine sahip, değiştirilebilir veya değiştirilemez (NFT) olabilir.
  • NTP1 adlı tek bir belirteç protokolü kullanır; bu, ortaklara ve müşterilere gönderilen hassas verileri gizli tutma ihtiyacı duyan şirketler için kritik bir özelliktir. 
  • Veri koruması kusursuzdur, Neblio tarafından üçüncü bir tarafın müdahale etmesinin hiçbir yolu olmadığına dair söz verilir.
  • Stake edilebilir olduğu için yatırımcılara pasif getiri imkanı tanır.
  • NEBL coin yatırımcıları, normal veya soğuk stake yöntemlerini kullanarak stake yapabilir ve tutulan herhangi bir NEBL miktarına göre yüzde 10 ödül alabilirler.
  • Scrypt hash, kullanıcının verilerini korumanın daha güvenli ve güvenilir bir yolu olan bir paroladan güçlü bir özel anahtar oluşturmaktan sorumludur.
  • Kullanımı kolay açık kaynaklı API'ler biçiminde birden fazla programlama dili desteği, blok zinciri geliştirmeyi binlerce geliştirici için erişilebilir hale getirir.

  Neblio (NEBL) coin dezavantajları şunlardır:

  • Binance gibi dev kripto para borsasında listelenmesine rağmen diğer borsalarda yer almadığı için yatırımcı kitlesi azdır. 
  • Yüksek volatilitesi nedeniyle NEBL coin riskli bir yatırım tercihidir. 
  • NFT sektörüne olan ilginin azalması durumunda geliştiricilerin talebinde azalma yaşanacağı için NEBL coin değer kaybına uğrayabilir. 

  Neblio (NEBL) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Yerli kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Neblio (NEBL) coin popüler borsalarda alım satıma açılmıştır. Kripto para alım satım platformları arasında Neblio (NEBL) coin listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • CoinDXC
  • HitBTC

  Neblio (NEBL) Coin Piyasa Bilgileri

  Coinmarketcap platformu üzerinden Neblio (NEBL) coin güncel piyasa bilgilerine erişilebilir. Platformdaki son verilere göre NEBL coin piyasa değeri 43,438,803 dolarken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise 43,438,803 dolar seviyesindedir. Toplam arzı 19,553,607 adet olan NEBL coinin dolaşımdaki arzı 19,553,606.80 NEBL olarak gözükmektedir. Kripto para piyasasını etkileyen sert fiyat hareketleri yaşanması durumunda Coinmarketcap verilerinde zamanla değişiklik görülebilir.

  Neblio (NEBL) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • NEBL coin satın almak için öncelikle bu altcoini listeleyen borsalardan birinin web sitesine giriş yapın.
  • KYC bilgileriniz ile borsaya üye olun. 
  • Hesabınıza para transferi yapın.
  • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak NEBL coini seçin ve alım emri girin. 
  • Hesabınıza geçen NEBL coinleri borsada veya donanım cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Neblio projesi, bir işlem olarak eşler arası bilgi alışverişine izin veren açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. Neblio platformunda gerçekleşen işlemler, değişmez bir dağıtılmış defterde saklanır. Platformun yerel kripto para birimi NEBL coin geliştiriciler ve yatırımcılardan talep görmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle