Kripto Para

Ripple çok önemli bir lisansı kaptı! XRP hemen tepki verdi

  Blockchain sektörünün gelecek vaat eden şirketlerinden Ripple (XRP) önemli bir başarıya daha imza attı. Zincir üstü ödeme hizmetleri sağlayıcısı, Singapur’dan tam lisans alarak Asya’ya açılma sürecinde vites arttırdı.

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği şirketlerden Ripple ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. ABD merkezli blockchain şirketi Ripple’ın Singapur iştiraki Ripple Markets APAC önemli bir lisansa daha sahip oldu. Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından verilen büyük ödemeler kurumu lisansını alan şirketin Asya’daki faaliyetleri için önemli bir adım atıldı.

  XRP yatırımcılarını heyecanlandıran bu gelişme, Ripple açısından ciddi bir ilerleme olarak kaydedildi. Ripple, lisansı başvurusunu Haziran ayında yapmış ve bir süre sonra şirketin MAS kurumuyla prensipte anlaştıkları açıklanmıştı. Bu haberlerin ardından lisansın resmen onaylanması gecikmedi.

  Ripple Asya’da Büyümeye Devam Edecek

  Kripto para piyasasında belirsizlik yaşansa da blockchain şirketleri gelişmeye devam ediyor. Son olarak Ripple’da Asya’daki faaliyetlerini hızlandırmak adına yeni bir lisans daha aldı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2017 yılında Singapur’u Asya-Pasifik bölgesinin genel merkezi olarak tayin ettiklerini hatırlatarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  Garlinghouse, şirketin aldığı lisans ile ilgili konuşmasında “2017’den beri Singapur, Ripple’ın küresel gelişimi için önemli bir yer haline geldi. Bu süre zarfında verimli işe alımlar gerçekleştirdik, geçen yıl çalışan sayımızı iki kat artırdık ve böylece Singapur gibi yenilikçi bir yargı alanında büyümeye devam etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Ripple’ın Lisansı XRP Fiyatını Uçuşa Geçirdi

  Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda bir başka ABD merkezli kripto para şirketi olan Coinbase Sinapur’da MPI lisansı almıştı. Dev borsanın bu hamlesinden sonra bir diğer ABD’li şirketin bu adımı kripto sektörünün geleceği açısından olumlu değerlendi. Bölgedeki yetkili kurum tarafından verilen büyük ödemeler kurumu lisansının sadece birkaç şirketin sahip olması Ripple’ın ne derece önemli bir hamle yaptığını gösteriyor.

  Singapur’dan MPI lisansını kapan Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP fiyatında olumlu sinyaller görülüyor. Kripto paralarda düşüş sinyalleri görülmesine rağmen XRP piyasadan pozitif ayrışıyor. BTC fiyatı son 24 saatte yarım puanlık düşüş yaşarken XRP ise yüzde 5’e yakın değer kazandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle