Kripto Para

Microsoft bu yazılımıyla token üretmeyi kolaylaştıracak!

  Dev teknoloji şirketi Microsoft, yeni bir token üretmek isteyen kişi ve kuruluşlar için ABD’nin patent kurumundan onay aldı. Bununla birlikte Microsoft, farklı dağıtık defterler için token üretmeyi daha kolay hale getirdi. Aynı zamanda bu adımla birlikte kullanıcılar, blok zinciri uygulamalarını da geliştirebilecek.

  Yakın tarihlerde dev teknoloji şirketi Microsoft, kopya ve kaçak Microsoft programlarının kullanımını engellemek için Blockchain teknolojisine başvurduğunu duyurmuştu. Microsoft, bu adımıyla kopya kullanımlarını engellemek için Ethereum (ETH) Blockchain tabanını kullanacağını açıklamıştı. Konuya ilişkin olarak bir makale yayınlayan Microsoft, söz konusu araştırmalarını “Argus: A Fullu Transparent Incentive System for Anti-Piracy Campaigns” (Argus: Korsanlıkla Mücadelede Tamamen Şeffaf Bir Teşvik Sistemi) başlığıyla yayınlamıştı.

  Microsoft’un Bu Yazılımı ile Neler Yapılabilecek?

  Blockchain teknolojisi ile ilgili çalışmalarına ağırlık veren dev teknoloji şirketi, şimdi de yeni bir token üretmek isteyen kişi ve kuruluşların işlerini kolaylaştırmak için ABD patent kurumundan bir patent aldı. Microsoft’un bu adımıyla birlikte token üretmek isteyenlerin hangi Blockchain’i kullandıkları fark etmeden işlemleri artık daha kolay hale gelecek. Microsoft’un geliştirdiği bu yazılım; kullanıcılaraına farklı dağıtık defter ağlarında “ortak bir yöntem” kullanarak token üretme, kullanma ve geliştirme olanakları tanıyor.

  Microsoft, Bu Yazılımın Neden Gerekli Olduğunu Açıklıyor

  Microsoft’un aldığı patentte Ethereum ile Hyperledger Fabric gibi platformların, sundukları imkanlarla “elverişsiz” oldukları ifade ediliyor. Patentte, bu platformların birbirlerinden farklı araçlara ve envanterlere sahip oldukları, bu nedenle de bir token’ın birden fazla ledger’da kullanılmasına ihtiyaç duyan uygulamalar geliştirmenin mevcut yöntemlerden dolayı elverişsiz oldukları vurgulanıyor. Microsoft, geliştirdiği yazılım ile ilgili olarak alınan patentte şu ifadelere yer veriyor:

  “Ledger’dan bağımsız çalışan bu token servisi, kişi ve kuruluşların içerisinde token’ların yer aldığı uygulamaları eskisinden daha kolay ve verimli bir şekilde geliştirmesini sağlayabilir.”

  Microsoft’un Yazılımı Nasıl Çalışıyor?

  Microsoft’un geliştirdiği bu yazılımda sistem, bir kullanıcıdan gelen bir taleple birlikte çalışmaya başlıyor. Talep sonrası yazılım, kullanıcıya bazı işlev ve özelliklere sahip bazı şablonlar sunuyor. Ardından kullanıcı bu şablonlardan birini seçiyor ve üretilmek ya da işlenmek istenen token da belirlenmiş olan ağda üretilmeye da işlenmeye başlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle