Kripto Para

Musk’tan Harry Potter’lı DOGE göndermesi!

  Dogecoin (DOGE) paylaşımları ile 2021 yılında kripto para piyasalarına damgasını vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin ile ilgili gönderme yapmaya doyamıyor! Musk bu kez de DOGE topluluklarının “en derin, en çaresiz arzusunu” Harry Potter filminden bir karenin MEM haliyle paylaştı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şüphesiz 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri oldu. Kripto paralar ile ilgili sürekli paylaşımlarda bulunan Musk, özellikle de favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarıyla DOGE’un muazzam değer artışlarına ciddi katkılarda bulundu. Bir süredir bu tür paylaşımlar konusunda sessiz kalan Musk, son günlerde yeniden esprili şekilde DOGE paylaşımları yapmaya başladı. Ancak Elon Musk’ın, DOGE üzerindeki etkisinin geçmişe göre azaldığı net şekilde görülebiliyor.

  DOGE Topluluklarının “En Derin, En Çaresiz Arzuları”

  Daha önce de çok sık şekilde Dogecoin hakkında paylaşımlarda bulunmuş olan Elon Musk, bu kez paylaşımına Harry Potter filminden bir kareyi ekledi. Bir başyapıt olarak tüm dünyanın bildiği Harry Potter filminin bir sahnesini MEM şeklinde paylaşan Musk, paylaşımında DOGE topluluklarının “en derin, en çaresiz arzusunu” yansıttı. Elon Musk’ın bu paylaşımı eğlenceli olduğu kadar, birçok DOGE yatırımcısını da kızdırdı.

  Elon Musk’ın Paylaşımı Ne Anlatıyor?

  Musk’ın paylaştığı görselde Harry Potter ve Felsefe Taşı filminden bir kare yer alıyor. Bu sahnede Harry, aynaya bakıyor ve an mutlu olduğu anı görüyor. Ancak Profesör Dumbledore, Harry’yi bu konuda uyarıyor ve aynanın, bakanlara “en derin, en çaresiz arzuları” gösterdiğini söylüyor. Musk’ın görselinde ise Harry’nin baktığı aynada muazzam bir “yükselen yeşil mum” görseli yer alıyor. Musk burada, MEM token’in yükselişini çaresizce bekleyen yatırımcılara bir gönderme yaptı.

  Musk Bu Paylaşımı Neden Yapmış Olabilir?

  Her ne kadar Elon Musk görselini yorumsuz bir şekilde ve “DOGE” kelimesini kullanmadan paylaşmış olsa da Musk’ın DOGE hakkında bu tür paylaşımlar yaptığı biliniyor. Musk’ın bu paylaşımı sadece eğlence amacıyla mı yoksa DOGE fiyatında bir hareketlilik oluşturma umuduyla mı paylaştığı bilinmiyor. Ancak Musk bir yükseliş umuduyla bu paylaşımı yaptıysa, başarısız olduğunu söylemek mümkün.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle