Milyarder BTC destekçisi Mike Novogratz piyasadaki son durumu yorumladı

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımcılarından milyarder Mike Novogratz, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Galaxy Digital’in kurucusu Bitcoin’in bu sene sonunda mevcut seviyesinden çok daha yüksek bir seviyede kapanış yapacağını söyledi. Novogratz ayrıca spot BTC ETF başvurularının onaylanması halinde olacakları yorumladı.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gündemden düşmeyen spot BTC ETF başvurularına yanıt sürecindeyken sektör temsilcilerinde önemli açıklamalar geldi. BTC yatırımcısı ve destekçisi olan milyarder Mike Novogratz, kripto para piyasasına dair en güncel değerlendirmesini yaptı.

  Novogratz, BTC fiyatında 28 bin dolar ila 32 bin dolar arasında hareketliliğin sürdüğünü ve direncin aşılması halinde “güzel bir yükseliş” yaşanacağını kaydetti. Bloomberg’de katıldığı bir yayında dikkat çeken ifadeler kullanan Galaxy Digital CEO’su, son dönemdeki satış baskısın yorumladı. Bu süreçte yatırımcıların bir miktar kâr elde ettiğini ve ABD hükümetinin el koyduğu BTC’lerin bir kısmını sattığını vurguladı.

  Spot BTC ETF Başvuruları Çok Önemli

  Mike Novogratz, BlackRock, Invesco ve diğer ETF başvurusu yapan kuruluşların Bitcoin’i ana akım yatırımcılara ulaştırma çabalarından övgüyle bahsetti. Bu hamlelerin kriptoların benimsenme sürecinde önemli bir basamak olduğunu dile getirdi. BlackRock’un başvurusu kabul edilirse, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin yatırım yaptığı bir varlığın diğer kurumsal yatırımcılar için de tetikleyici olacağını kaydetti.

  SEC Yönetiminin Değişmesinden Yana

  Novogratz’a göre ETF’lerin onaylanması bireysel yatırımcıların BTC yatırımı için basit ve güvenli bir yol sağlayacak. Ünlü milyarder SEC’in kriptolara karşı sert tutumundan dolayı hayal kırıklığı yaşadığını belirterek madalyonun öteki yüzünden bahsetti.

  Bilindiği üzere SEC hiçbir önemli şirketi listeleme sürecinden geçirmedi. Novogratz’ın kendi firması Galaxy Digital de SEC’in listeleme sürecinde kalmaya devam ediyor. Ünlü Bitcoin destekçisi konuyla ilgili ayrıntılar hakkında yorum yapmasının doğru olmayacağını ifade etti. Milyarder yatırımcı Mike Novogratz kripto düzenlemelerinde gerçek bir ilerleme görmek için SEC yönetiminin değişmesinden memnun olacağını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle