Kripto Para

Burry uyardı: Yatırımcıları büyük kayıplar bekliyor!

  Kripto para piyasaları son dönemlerde çok dalgalı şekilde hareket ediyor. Mayıs ayında başlayan büyük geri çekilme sonrası piyasa hala toparlanamadı. Ünlü yatırımcı Michael Burry yaptığı açıklamasında, MEM tabanlı coin yatırımcılarını ve hisse senedi sahiplerini büyük kayıpların beklediğini iddia etti.

  Kripto para piyasaları karışık sinyaller vermeye devam ediyor. 19 Mayıs tarihinde Bitcoin’in (BTC) 30 bin dolara gerilemesinden sonra piyasada yaşanan büyük geri çekilmenin etkileri hala görülüyor. Zaman zaman toparlanma hareketlilikleri görülmüş olsa da piyasa hala tam anlamıyla toparlanamadı. Piyasa düşüş eğiliminde ve yatay seyirde ilerlemeye devam ettikçe, piyasa ile ilgili yorum ve tahminler de çift yönlü şekilde gelmeye devam ediyor. Bu kez piyasanın geleceği konusunda tahminde bulunan isim ünlü yatırımcı Michael Burry oldu.

  Michael Burry’nin Tahminleri

  Twitter üzerinden 17 Haziran tarihinde açıklamalarda bulunan Burry, fikirlerini ve tahminlerini dile getirdi. Burry, şaka coin (MEM tabanlı) ve hisse senedi sahiplerinin çok büyük kayıplar yaşayacağını iddia etti. Konuya ilişkin olarak Michael Burry paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Birkaç aydır gerçekleşen tüm bu heyecan ve spekülasyon dalgası, büyük çöküş öncesinde bireysel yatırımcıların piyasaya girmesi için yapılıyor. Kripto para piyasaları trilyon dolarlık seviyelerini kaybedince bu şaka coinleri ve onlarla bağlantılı hisseler de onlarca milyar dolarlık değer kaybedecek. Hatta bu kayıplar, bazı ülkelerin boyutlarına kadar ulaşacak.”

  Burry Yatırım Yapmak İçin Borç Alan Yatırımcıları Uyardı

  Michael Burry paylaşımında ayrıca kripto paralarda fiyatı artıran en önemli şeylerden birinin FOMO (Fearing of Missing Out - Kaçırma Korkusu) olduğunu iddia etti. Yatırımcı kimliğinin yanı sıra Scion Asset Management’in de patronu olan Burry bazı yatırımcılara yönelik uyarılarda da bulundu. Burry, favori kripto parasına yatırım yapabilmek için sürekli borç alan yatırımcıları uyardı:

  “Birçok şeyde olduğu gibi kripto para konusunda da esas problem aslında kaldıraç. Kripto para evreninde ne kadar kaldıraç olduğunu bilmiyorsanız aslında kripto paralarla alakalı hiçbir şey bilmiyorsunuz demektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle