Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Ağustos 2022

  Kripto para piyasasında yaşanan belirsizlik, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımcılarını endişelendiriyor. Küresel piyasalarda artan risk iştahı ile hareketlenen kripto para birimlerinde satış baskısı sürüyor.

  2 Ağustos 2022 Salı gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto paralara ılımlı yaklaşan SEC Başkanı Gary Gensler'ın istifa etmesi için başlatılan imza kampanyasında imza sayısı 20 bine ulaştı. Kripto paraları devamlı baskı altında tutan Gensler’in görevi bırakması için en büyük çaba gösteren grup kripto para topluluğu oldu.

  Kripto para yatırımcılarının tercih ettiği Robinhood borsasına 30 milyon dolarlık ceza kesildi. New York finansal düzenleyicisi tarafından kesilen bu cezaya gerekçe olarak borsanın kara para aklama düzenlemeleri ihlal etmesi gösterildi. Bu haber kripto para topluluğunda endişe yarattı.

  Kripto paralara karşı sert tutumu olan Singapur, son olarak stablecoinlerin düzenlenmesiyle gündeme geldi. KYC ve AML konularında yeni katı kurallar getiren ülkenin düzenleyici kurumu, kripto para çöküşlerine karşı yatırımcıları koruduklarını açıkladı.

  Lüks giyim markası Gucci, son duyurusunda Bitpay aracılığıyla Apecoin (APE) ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. APE coin fiyatında yeni bir ralli yaşatan bu gelişme aynı zamanda kripto paraların genel kabulü açısından olumlu görüldü. 

  Altcoinlerde ise İsviçre’nin dijital bankası Sygnum Bank, ADA coin için stake işlemlerini başlattığını duyurdu: “Banka müşterileri Sygnum’un kurumsal bankacılık platformu aracılığıyla artık Cardano’yu stake edebilirler ve stake ödülleri kazanabilirler.

  ABD’nin en köklü bankalarından Bank of America “Küresel Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar” raporunu yayımladı. Raporda Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında yükseliş momentumuna dair sinyaller olduğu belirtildi. Bu raporda ETH ve FTX token fiyatlarında da ciddi yükselişler olabileceği açıklandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 2.44 oranındaki kayıpla 22.852 dolarlı seviyeler takip ediliyor. ETH ise yüzde 4’ten fazla değer kaybıyla 1.611 dolarlı seviyelere kadar geriledi. BNB, XRP, ADA ve DOGE fiyatlarında kademeli düşüş olması dikkatlerden kaçmıyor. Popüler altcoinlerde en fazla kayıp yaşayan SOL coin yüzde 4.40 değer kaybederek yatırımcıları tedirgin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle