Kripto Para

MicroStrategy, 3. çeyrekte de BTC’den kazanç sağladı!

  Dünyada, kripto para alımı yapan ilk kurumsal şirket olan MicroStrategy, 2021 yılı 3. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Rapora göre dev teknoloji şirketi MicroStrategy, 3. çeyrekte 8 bin 957 Bitcoin (BTC) daha satın aldı. Şirket, kurumsal stratejisinin bir parçası olarak Bitcoin’e odaklanmaya devam edeceklerini belirtti.

  Dev teknoloji şirketi MicroStrategy, Ağustos 2020’de rezervlerine Bitcoin (BTC) ekledi. Böylece MicroStrategy, dünyada kripto para yatırımı yapan ilk kurumsal şirket oldu. MicroStrategy’nin bu hamlesinden sonra, 2020’nin sonlarında ve 2021 yılında kripto para sektörüne birçok kurumsal şirket daha giriş yaptı ve bu girişler gün geçtikçe devam ediyor. Bu alanda öncü olan MicroStrategy ise Bitcoin’e fazlasıyla güveniyor ve şirket her fırsatta Bitcoin satın almaya devam ediyor.

  MicroStrategy, Bitcoin’e Odaklanmaya Devam Edecek

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçmişte yaptığı açıklamalarında, şirketin ilerleyen dönemlerde de piyasa koşullarından ve fiyattan bağımsız olarak Bitcoin almaya sürekli devam edeceğini ifade etmişti. Bu açıklamalar sonrasında, MicroStrategy 2021 yılının 3. çeyrek mali sonuçlarını yayınladı. Söz konusu raporlara göre şirket, yılın 3. çeyreğinde de 8 bin 957 adet Bitcoin satın aldı. Şirket, kurumsal stratejisinin bir parçası olarak yoğun şekilde Bitcoin’e odaklanmaya devam edeceklerini de belirtti.

  Şirketin Yıllık Toplam Geliri 128 Milyon Dolar Arttı

  MicroStrategy şirketi, 3. çeyrek mali raporlarını 28 Ekim Perşembe günü yayınladı. Şirket bu çeyrekte 8 bin 957 adet daha Bitcoin satın aldığını beyan etti. Bitcoin’in birim fiyatının ortalama 60 bin dolar olduğu göz önüne alındığında, şirketin sadece 3. çeyrekte satın aldığı Bitcoin’lerin değeri 537 milyon 420 bin dolara denk geliyor. Ayrıca MicroStrategy’nin toplam geliri de yıllık bazda 128 milyon dolar seviyesinde görünüyor. Şirket, kurumsal analitiğe olan talebini gün geçtikçe arttırıyor.

  Şirket, 3. Çeyrekte Bitcoin’e 420 Milyon Dolar Harcadı

  MicroStrategy, 3. çeyrekte satın aldığı Bitcoin’lere birim başına ortalama 48 bin 876 dolar ve toplamda kabaca 420 milyon dolar harcadığını açıkladı. Bitcoin’in birim fiyatının ortalama 60 bin dolar seviyesine yükselmiş olması, şirketin bu satın alma işleminden yaklaşık 130 milyon dolarlık kâr elde ettiğini gösteriyor. 2021 yılının 3. çeyreği itibariyle şirketin toplam Bitcoin’leri ise 114 bin 042 seviyesinde ve bu da şirketin elindeki toplam BTC değerinin yaklaşık 7 milyar dolara denk geldiğini gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle