Kripto Para

ARK Invest'ten dev hamle! ETH yatırımcısı kemerleri bağlasın

  Kripto para odaklı şirketlere yaptığı yatırımlarla bilinen ARK Invest varlık yönetim şirketinden yeni bir hamle geldi. ARK Invest, bir diğer yatırım devi 21Shares ile ortaklaşa spot Ethereum ETF’i başlatmak için resmi başvuru yaptı.

  Kripto para dünyasında son dönemde spot BTC ETF başvuruları gündem olmaya devam ediyor. Bu süreçte kripto para odaklı bir diğer borsa yatırım fonu için harekete geçildi. Varlık yönetim şirketi ARK Invest, spot Ethereum ETF’i başlatmak için başvuru yaptı. Bu hamle “ETH ETF yarışı başladı mı?” sorusunu akıllara getirdi.

  Kripto para destekçisi Carhie Wood’un kurucusu olduğu ARK Invest, spot ETH borsa yatırım fonu başlatmaya hazırlanıyor. Bu fon, SEC’in BTC ETF’lerine ve Ethereum vadeli işlemlerine yönelik başvuruları değerlendirdiği sürede geldi. Böylelikle kripto ürünler portföyü genişletilecek.

  Spot Ethereum ETF Başvuruları Hızlandı

  Kanada gibi ülkelerin kripto dostu hale gelmesi, finans dünyasında bu tür fonların öne çıkmasını kolaylaştırıyor. Bilindiği üzere Kanada, Nisan 2021 tarihinde ilk kez bir spot Ethereum ETF’ini onaylamış ve tarihe geçmişti. Ülkede kısa bir süre sonra BTC ETF’leri de onaylanmıştı.

  Halihazırda bu şekilde işlem gören borsa yatırım fonlarının olması, gözleri ABD’ye çevirdi. ABD’nin dev varlık yönetim şirketleri spot BTC ETF’lerinden sonra SEC’E spot Ethereum ETF başvurusunda bulunmaya başladı. Son olarak kripto paralara odaklanan ARK Invest, 21Shares ile ortaklaşa bir spot Ethereum ETF’i başlatmak için hamle yaptı.

  SEC Spot Ethereum ETF Başvurusunu Onaylayacak mı?

  21Shares yatırım şirketi ile işbirliği yapan ARK Invest, ABD’de bir spot Ethereum borsa yatırım fonu başlatmak istiyor. Bu başvurunun onaylanması halinde kripto para sektöründe yeni bir örnek teşkil edeceği belirtiliyor. Onaylanan spot ETH ETF’i Cboe BZX Exchange borsasında işlem görerek sektör adına önemli bir basamak olacak.

  Cathie Wood tarafından yönetilen ARK Invest, bundan önce de kripto paralara yönelik yatırım fonlarına odaklanmıştı. 2021 yılında İsviçre ETP ihraççısı 21Shares ile birlikte spot BTC ETF’i başlatmak için ortak olmuştu. SEC daha önceden tüm bu başvuruları reddetse de artık kurumun bu borsa yatırım fonlarını onaylamak zorunda kalacağı belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle