Kripto Para

MicroStrategy bir kez daha binlerce BTC satın aldı!

  Dünyada, Bitcoin (BTC) yatırımı yapan ilk kurumsal şirket olan MicroStrategy, bir kez daha devasa miktarlarda Bitcoin satın aldı. Her fırsatta BTC yatırımlarını güçlendiren şirketin ünlü CEO’su Michael Saylor, yaptığı açıklamasında şirketin 7.002 adet daha BTC aldığını duyurdu.

  Teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelenen MicroStrategy şirketi, Ağustos 2020’de rezervlerine Bitcoin (BTC) eklemişti. Bu hamlesi ile ilk kez kripto para yatırımı yapan kurumsal şirket olma unvanını kazan şirket, daha sonra birçok kez daha Bitcoin satın aldı ve rezervlerini genişletti. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamasında şirketinin, piyasa trendlerinden ve fiyattan bağımsız olarak Bitcoin alımlarına sürekli devam edeceğini açıklamıştı.

  MicroStratgy 7.002 Bitcoin Satın Aldı

  Her fırsatta Bitcoin desteğini gösteren ve hatta Türkiye’ye de ekonomik çözüm önerisi olarak Merkez Bankası’nın 5 milyar dolarlık BTC yatırımı yapmasını sunan Saylor, bir kez daha şirketinin yüklü miktarlarda BTC yatırımı yaptığını duyurdu. Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Saylor; şirketinin ortalama 59 bin 187 dolar fiyatından, toplamda 414,1 milyon dolar ödeyerek 7.002 adet daha Bitcoin satın aldığını açıkladı.

  Michael Saylor’un Açıklamaları

  Twitter üzerinden satın alma işlemine ilişkin detayları paylaşan Michael Saylor, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “MicroStrategy, Bitcoin aşına ortalama 59 bin 187 dolarlık bir ortalama fiyatla, yaklaşık 414,4 milyon dolar nakit karşılığında 7.002 Bitcoin daha satın aldı. 29.11.2021 itibariyle biz, Bitcoin başına ortalama 29 bin 534 dolar fiyat ile yaklaşık 3,57 milyar dolara 121.044 Bitcoin aldık.

  Düşüşler Alım Fırsatı Sundu

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz 2 haftalık süreçte Bitcoin sert değer kayıpları yaşamıştı. Piyasayı da etkisi altına alan bu düşüşlerde BTC 53 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Gelen bu düşüşler sonrasında birçok balina ve uzun vadeli yatırımcı da Bitcoin için alım fırsatı görmüştü. Düşüşlerle gelen alım fırsatını kaçırmayanlar arasında, El Salvador da yer aldı.

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele de Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında hazineye 100 Bitcoin daha eklendiğini duyurdu. İlerleyen dönemlerde hem El Salvador’un hem de MicroStrategy’nin BTC satın alma işlemlerine devam etmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle