BTC yükselişi sağlam mı? Bu iddia piyasayı coşturdu!

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği haber platformlarından Cointelegraph dikkat çeken bir duyuru yaptı. Güvenilir bir haber kaynağı olarak görülen sitede spot Bitcoin (BTC) ETF’inin onaylandığı haberi coşku yarattı.

  Kripto para yatırımcıları, bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelecek haberlere odaklanmıştı. Kripto paralara karşı baskılayıcı bir tutumu olan kurumun masasında çok sayıda spot BTC ETF başvurusu bulunuyor. Cointelegraph’ın haberine göre SEC, bu başvurulardan birini onayladı.

  Kripto para yatırımcıları, yeni haftanın ilk işlem gününde sıçrama yapan BTC fiyatına odaklandı. Yatırımcıları heyecanlandıran bu yükselişin arkasında ne tür gelişmeler olduğu merak edildi. En büyük kripto para birimi BTC gün içinde yüzde 5’i aşan değer kazanımıyla yatırımcılarını sevindirdi.

  iShares BTC ETF Başvurusu Onaylandı İddiası

  BTC grafiğindeki yükseliş mumu dikkat çekerken, kripto para piyasasında bir anda coşkulu bir ortam yaşandı. Bu yükselişin sağlam olup olmadığını merak eden yatırımcılar, coşkuya neden olan gelişmeyi araştırmaya başladı. Edinilen bilgilere göre, kripto para haberleri yapan Cointelegraph’ın iddiası BTC fiyatındaki yükselişi tetikledi.

  Cointelegraph’ın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesabından son dakika gelişmesi olarak bir duyuru yapıldı. Buna göre iShares tarafından yapılan spot BTC ETF başvurusu, SEC tarafından onaylandı. Bu iddialara yönelik henüz kurum tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Cointelegraph’ın kripto para haber kaynaklarının güvenilir olduğu biliniyor.

  BTC Fiyatı 30 Bin Doları Test Etti

  BTC’de roket etkisi yaratan bu haber, popüler altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı. BTC spot piyasada 30 bin dolar direncine kadar tırmandı. Vadeli işlemlerde ise BTC fiyatının bu direnci aşarak 30 bin 720 dolara kadar çıktığı görüldü. BTC’deki sert fiyat hareketiyle gelen mum, short (düşüş) yönlü pozisyonları tasfiye etmeye yetti.

  iShares Spot BTC ETF başvurusunun onaylandığı iddia edilirken henüz bu konuda SEC’den resmi açıklama gelmemesi dikkat çekti. Bazı analistler, bunun bir fiyat manipülasyonu yaratmak için ortaya atılmış asılsız bir iddia olduğunu öne sürdü. BTC’deki yüksek volatilite sonucu 28 bin dolarlı seviyeler fiyatlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle