Kripto Para

Ripple yöneticisi merkez bankalarının peşini bırakmıyor!

  SEC ile geçtiğimiz aralık ayından bu yana davalık olan Ripple, bir yandan da faaliyet alanını genişletmenin planlarını yapıyor. Asya bölgesinde önemli anlaşmalara imza atan Ripple, şimdi de merkez bankası dijital para birimleri için harekete geçti…

  Ripple şirketinin uluslararası ödeme platformu RippleNet yöneticisi Asheesh Birla, şirketin merkez bankalarıyla iletişim halinde olduğunu duyurdu. Aralık ayından bu yana SEC davası ile uğraşan şirket, şimdi de merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) konusunda merkez bankalarını radarına aldı.

  XRP Ledger’ın özel bir versiyonunu merkez bankalarına tanıttığını açıklayan yönetici, CBDC konusunda merkez bankalarıyla uzun süredir iletişim halinde olduklarını söyledi. XRP yatırımcılarının da dikkatini çeken bu açıklamalar, şirketin gelecekteki planlarını ortaya çıkardı. RippleNet’in işlem hızı sayesinde CBDC’ler için biçilmiş kaftan olduğu vurgulandı.

  “CBDC Entegrasyonu Bir Gecede Olmayacak”

  RippleNet yöneticisi Birla, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Merkez bankalarıyla çok uzun zamandır görüşmelerimiz devam ediyor. Onları da bu dünyaya katmak, onlara dijital dünyayı tanıtmak ve anlatmak çok önemli diye düşünüyorum. CBDC’ler konuştuğumuz teknolojiler arasında sadece bir tanesi. XRP Ledger’in hızı, CBDC’ler için biçilmiş kaftan. Tabii ki bu, bir gecede olmayacak. İnşaa etmeye devam edeceğiz, hız kazanacağız.”

  ABD’deki regülasyon konusunda da açıklamalar yapan yönetici, Ripple ve Coinbase gibi kripto para şirketlerine yardımcı olacak kanunların gelmesini bekliyor: “ABD’ye gelince, bence buradaki regülatörler beklenen hamleleri yapacaklar ve olması gereken bir piyasa yaratacaklar. Ripple olsun, Coinbase olsun bu tür firmalara en sonunda yardımcı olacak regülasyonları getireceklerini düşünüyorum.”

  “Boğa Rallisi 2022’de Devam Edebilir”

  Kripto para piyasasının genel gidişatı hakkında da görüşleri sorulan Birla, boğa rallisinin önümüzdeki yıl devam edeceğine inanıyor: “Bence tüm ekosistemde yasal ve çok iyi projeler, kullanım alanları ortaya çıktı. Küresel çapta olan olayları gerçekten alkışlamak lazım. Yavaş yavaş da regüle edilecektir. Ben 2021 olsun 2022 olsun, çok ciddi bir değer artışı bekliyorum. Tüm piyasada bekliyorum.”  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle