Spot BTC ETF’leri onaylanacak mı? Milyarder yatırımcı içerden bilgi verdi!

  Kripto para sektöründe gündemin en önemli maddesi dev şirketlerin spot Bitcoin ETF başvuruları olmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu başvurulara nasıl yanıt vereceği merak konusu oldu. Son olarak dijital varlık yatırım şirketi Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz başvuru sürecini değerlendirdi.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Mike Novogratz, Bloomberg TV’ye konuk oldu. Milyarder yatırımcı, SEC’e yapılan spot BTC ETF başvurularıyla ilgili son gelişmeleri yorumladı. Galaxy Digital kurucusu, içeriden aldığı bilgiler doğrultusunda bu başvuruların 6 ay içinde onaylanabileceğini söyledi.

  Bilindiği üzere kripto paralarda yükseliş hareketini başlatması beklenen haberlerin başında spot BTC ETF’lerin onayı yer alıyor. Uzmanlar ve sektör temsilcileri, kripto paralarda azalan işlem hacminin yeniden artması ve piyasaya yüklü para girişi için bu ETF başvurularına odaklanmış durumda. Uzmanlara göre SEC’in başvurulara onay vermesi halinde kripto paralarda boğa piyasası resmen başlayacak.

  Piyasa Spot BTC ETF’lerine Hazırlanıyor

  Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran açıklamalarda bulunan Novogratz’ın röportajı dikkat çekti. BTC destekçisi olduğu bilinen ünlü milyarder açıklamasında “Çok büyük bir olay bu… Hem Invesco hem de BlackRock tarafından aldığımız bilgilere göre bir ETF’in kabul edilip edilmeyeceğinden çok, ne zaman kabul edileceği konuşuluyor.” ifadelerini kullandı. Dev şirketlerin olumlu yanıt beklediğini belirten Novogratz’ın bu açıklamaları kripto paralarda yükseliş bekleyen yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  6 Ay İçinde SEC’ten Onay Gelebilir

  Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz spot BTC ETF’lerinin ne zaman onaylanabileceğine dair görüşlerini açıkladı. Bloomberg röportajında bunun 6 aylık bir süre içinde gerçekleşebileceğini söyleyen milyarder yatırımcı, “Muhtemelen 6 aylık bir süre söz konusu… Ancak bu onay geldikten sonra da, Invesco’yla Galaxy olarak biz, BlackRock ile müthiş bir mücadeleye gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

  Boomberg analisti James Seyffart, gündemdeki ETF başvurularıyla ilgili hazırladığı raporda 2023 yılında bir Bitcoin ETF kabulünün yüzde 65 oranında gerçekleşebileceğini duyurdu. Sektör temsilcileri SEC Başkanı Gary Gensler’in eskisi kadar güçlü olmadığını ve koltuğunun tehlikede olduğunu söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle