Kripto Para

Sonunda SEC el attı! DCG ve Genesis’te neler dönüyor?

  Digital Currency Group (DCG) ve iştiraki kripto kredi şirketi Genesis konusuna SEC müdahil oluyor! Cuma günü geç saatlerde aktarılan habere göre SEC yetkilileri, DCG ve Genesis arasındaki ilişkileri ve konu ile ilgili detayları araştırmaya başladı.

  Kripto para piyasalarında yeni bir iflas vakasına yönelik konuya ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) el atıyor! Bitcoin şirketi Digital Currency Group (DCG) ile iştiraki Genesis arasındaki transferleri incelemeye başlayan SEC ardından akıllara kirli işlere yönelik senaryolar gelmeye başladı!

  Cuma Geç Saatlerde Rapor Ortaya Çıktı!

  Bloomberg tarafından Cuma gününün geç saatlerinde ortaya rapora göre ABD Adalet Bakanlığının New York Doğu Bölgesi (EDNY) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilileri, DCG ve Genesis’i incelemeye aldı.

  Rapora göre New York Doğu Bölgesi ofisindeki savcılar, DCG ve Genesis’ten röportaj ve transfer belgeleri talep etti. Ayrıca devam eden SEC soruşturmasının henüz erken bir aşamasında olduğu belirtildi.

  Araştırmanın Odak Noktası İkili Arasındaki Finansal İlişki

  Konuya SEC’in de dahil olması kripto endüstrisinde “DCG ve Genesis arasında kirli işler mi dönüyor?” sorusunu akıllara getirdi. Bloomberg tarafından aktarılan rapora göre ABD’li düzenleyici kuruluşlar sadece DCG ile Genesis arasındaki finansal ilişkilere odaklandı. Genesis ya da Coindesk’in ana şirketi DCG hakkında kirli bir işlem yapıldığına yönelik bir iddia paylaşılmadı.

  3AC İflası Genesis’i İflasa Sürükledi!

  Haziran ayı sonlarında gerçekleşen ve kripto piyasalarında olumsuz bir dalga oluşturan Three Arrows Capital (3AC) iflasının etkileri sürüyor. Kripto kredi şirketi Genesis Trading’in iflas eden 3AC’ye fon verdiği ve verdiği bu fonlar nedeniyle büyük zorluk yaşadığı biliniyor.

  Genesis içine düştüğü likidite krizinden çıkmaya çalışsa da ABD merkezli kripto para borsası Gemini’nin sahibi Cameron Winkloves tarafından DCG CEO’su Bary Silbert’e gönderilen açık mektup Genesis iflasına yönelik söylentileri artırdı! Winkloves Silbert’e gönderdiği mektupta 900 milyon dolarlık alacaklarının tahsilini istedi ve ayrıca DCG ile Genesis arasındaki yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir para transferi hakkında bilgi istedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle