Kripto Para

SHIB parlak dönemlerine geri mi dönüyor?

  2021 yılının son dönemlerinde yakaladığı popülarite ile piyasaların en gözde varlıkları arasına giren Shiba Inu (SHIB), 2022 yılında kaybettiği bu ilgiyi yeniden yakalamaya başladı. Whale Stats verilerine göre SHIB, en çok işlem gören varlıklar listesine geri döndü.

  2021 yılında kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) rüzgarı esti ve neredeyse tüm altcoinler, Bitcoin’in peşinden giderek bu rallide rekor yükselişler elde etti. Ralli rüzgarını arkasına almayı başaran varlıklardan biri olan Dogecoin (DOGE) de bu süreçte devasa oranlarda yükselişler elde etti ve DOGE etkisi ile piyasada şaka coin’leri popülarite kazanmaya başladı. DOGE’un ardından piyasanın en büyük 2. şaka coin’i olan Shiba Inu (SHIB) 2021 sonlarında piyasanın en çok işlem gören varlıklarından biri haline gelmişti. Son dönemlerde ilgiyi kaybeden SHIB’in, yeniden bu ilgiyi yakalamaya başladığı görülüyor.

  Gizemli Balina Yüz Milyarlarca SHIB Satın Aldı

  Kripto para ve blok zinciri izleme platformu Whale Stats’in yakın tarihli bir raporuna göre en büyük 2. şaka coin’i olan Shiba Inu, “en çok işlem gören kripto paralar” listesine geri dönmeyi başardı. Bunun yanında rapora göre ayrıca Ethereum (ETH) zincirindeki bir başka ETH balinası, yaklaşık 380 milyar adet SHIB satın aldı. Whale Stats raporuna göre “BlueWhale0073” isimli bu balina, 4,4 milyon dolardan fazla para ödeyerek 375,9 milyar adet SHIB satın aldı. Whale Stats, daha önceki bir raporunda aynı balinanın Cuma günü de 455,9 milyar adet SHIB aldığını tespit etmişti.

  Balinaların Gündeminde SHIB Hep Var

  BlueWhale0073 isimli balinanın, Cuma günü satın aldığı 455,9 milyar SHIB’i, fiyat yükselişe geçince sattığı tespit edildi. Öte yandan yine aynı balinanın, Mayıs ayının ilk günlerinde 77,8 milyar adet SHIB satın aldığı tespit edilmişti. Ancak tüm bu satın alma işlemlerine rağmen Whale Stats raporlarına göre SHIB, ilk 10 listesinin dışında kaldı. Özellikle ETH balinaları, SHIB’in Eylül – Ekim 2021 döneminde yakaladığı değer artışları sonrası yoğun olarak SHIB satın almaya başlamıştı.

  Rain’in Duyurusu SHIB’e Yaradı

  13 Mayıs tarihinde, merkezi Bahreyn’de bulunan ve Ortadoğu’nun en büyük ticaret platformu olan Rain, Shiba Inu’ya destek eklediğini açıklamıştı. Rain’den gelen bu haberin ardından SHIB fiyatında kısa sürede yaklaşık %25 oranda değer artışı yaşanmıştı. Her ne kadar SHIB şimdilerde şaşaalı günlerinden uzak kalmış olsa da SHIB ile ilgili gündeme gelen bu işlemler, varlığın yeniden popülarite kazanmaya başladığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle