Akropolis (AKRO) Nedir? Nasıl Alınır?

  Akropolis platformunda kullanıcıların yatırımlarına değer katan AKRO Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. 2022 başında değerlenebileceği ifade edilen AKRO Coin nasıl alınır, gelecekte değeri ne olabilir, avantajları ve dezavantajları neler sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Akropolis (AKRO) Nedir?

  AKRO Coin, Akropolis platformunun yerel kripto para birimidir. Akropolis içinde oy hakkına sahip olmak ve temettüleri toplayabilmek için AKRO Coin kullanılır. Solidity çerçevesinde bulunan AkropolisOS içinde DeFi ürünlerini oluşturmak, karmaşık protokolleri var edebilmek için AKRO Coin kullanılır. 

  AKRO Coin kullanarak bir yatırımcı, DeFi protokolünü giriş yapabilir. Aynı zamanda kullanıcılar protokolü istediği yönde yönetebilir.

  AKRO Coin Yorum: Analistler Ne Düşünüyor?

  AKRO Coin analistlerin yorumlarında pozitif ifadeler ile tanımladıkları bir altcoindir. Onun Sparta isimli protokolü var ettiğini, bunun ise yatırımcılara kayda değer bir yatırım alternatifi sunduğunu belirtiyorlar. Sparta protokolünde yatırımcılara ödünç coin alma imkanın AKRO Coin sayesinde sunulduğunu açıklıyorlar. Bu fırsatın AKRO Coin tercih edilirliğini yükselteceğini belirtiyorlar. 

  AKRO Coin sahipleri ise Akropolis platformunda sadece birer yatırımcı olarak değil toplayıcı olarak da yer alabildiklerini belirtmişler. Akropolis’e entegre olan diğer protokollere erişip farklı altcoinleri hediye olarak kazanabildikleri belirtmişler. 

  Akropolis Coin Geleceği

  AKRO Coin ve yerel altcoin olarak görev aldığı Akropolis’in geleceği analistlerce parlak görülüyor. Analistler AKRO Coin’in 2021 sene sonunda etkili bir değer kazanımı içinde olabileceğini belirttiler. 

  2021 ilk periyodunda AKRO Coin’in bir toparlanma evresinde olabileceğini, bu yüzden fiyat düşüşlerini ve yükselişleri arka arkaya yansıtabileceğini düşünüyorlar. Analistler 2021 yıl sonunda AKRO Coin’in 0.060 ile 0.065 dolar bandı arasında olabileceğini düşünüyorlar.

  1 AKRO Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 AKRO coin fiyatı %akropolis+try% TL. Döviz cinsinden ise %akropolis+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Akropolis fiyatı 24 saatte %akropolis+yuzde%.

  Fiyat değeri kripto para piyasası volatilitesine bağlı anlık değişebiliyor. Bu yüzden fiyat takibi ardından alım-satım emirleri girilmelidir.

  Akropolis (AKRO) Nasıl Alınır?

  Akropolis (AKRO) almak amacıyla internetten Binance, Huobi Global, KuCoin, Uniswap gibi kripto para borsası platformların tercih edilen giriş yapılabilir. Ardından erişilecek sayfadan “kayıt ol“ komutlu sekme tercih edilir. Ekrana gelecek olan tabloya kimlik aynı zamanda e-posta bilgileri yazılır. Tablonun hemen altındaki “onay“ kutucuğuna tıklanır. Hesap açılışı başarıyla tamamlanır.

  İşlem adım ardından açılan sayfadan “para yatır“ sekmesine giriş gerçekleştirilmelidir. Açılan tabloya hesaba aktarılacak para birimi ve tutarı tercih edilir. Tablo üzerinden istene kredi kartı veya banka hesabı bilgileri tabloya girilip, ardından para transferi için onay verilir. Son sayfadan “kripto al“ sekmesine tıklanıp, açılan tablodan AKRO kripto para birimi, miktarı tercih edilerek, satın alma emri onaylanır. Satın alma emri onaylanan AKRO Coin bakiyesi hesapta görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  AKRO Coin avantajları arasında Delphi modeli yer alıyor. AKRO Coin sahipleri yani Akropolis kullanıcıları, Delphi entegre protokolünde giderek, burada tasarrufları üzerinden de getiri elde edebiliyorlar. Sadece alım-satım ile AKRO Coin kazanmak yerine birikim yapma karşılığında da kazanç elde edilebiliyor. Kullanıcı AKRO Coin’i belirli vadede kullanmama sözünü akıllı sözleşme ile verip, vade sonunda AKRO Coin ödemesi alma şansına sahiptir.

  Diğer bir avantaj ise Sparta protokolü ile ortaya çıkıyor. AKRO Coin’i olan bir kişi Akropolis üzerinden Sparta protokolüne ulaşarak, burada başka kullanıcılara coin borcu verebilir. Ödünç coin alanlar ise kendi cüzdanlarında yer alan teminatın tam %200’ü kadar borç isteyebiliyorlar. Bu yatırımcı için avantajlı bir durumu oluşturuyor.

  Dezavantajları Ne?

  AKRO Coin dezavantajı özerkliği olan finans kuruluşu AFO ile hareket etmesidir. Analistler AFO’nun Akropolis’te yer alan üyelerin dağıtık ağda konumlanmış finans kuruluşlarından oluştuğunu belirtiyorlar. Bu model aynı zamanda merkeziyetsizdir. Analistler, AKRO Coin ile yeni tanışan yatırımcıların bu yüzden sistemde merkezi finans kuruluşları varmış hissine kapılabildiklerini ifade ediyorlar. 

  Sonuç olarak AKRO Coin’e bu noktada mesafeli bir yaklaşımın oluşması ise alım taleplerini düşürebilecek bir faktör olarak görülüyor. Fiyat oynaklığının yüksek olması gibi bir dezavantajın ise bu noktada daha fazla devreye girebileceği analistlerce söyleniyor.

  Diğer dezavantajı ise her kripto para biriminde olan sanal cüzdandayken ağda oluşan saldırıyla karşılaşabilme riskidir. Bunu minimize etmek için donanım cüzdanda coin saklama sistemi uygulanır.

  Sonuç

  Kullanıcılara pasif gelir imkanı da sunan AKRO Coin 2021 ilk bölümünde değer kaybedebilecek alcoinler arasında görülüyor. Ancak 2021 sene sonunda etkili şekilde fiyatlanabileceği analistlerce açıklanıyor. Yatırımcılarına özellikle merkeziyetsiz finansal işlemlerde avantaj sunan AKRO Coin popüler imajını güçlendirerek geleceğe ilerleyebilecek mi birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle