Akropolis (AKRO) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, kripto para yatırımı yaparken oyunun içinde strateji ile yer almayı sevenlere hitap eden Akropolis (AKRO) hakkında bilgi vereceğiz. AKRO Token nedir,  nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, onun hakkında yapılan yorumlar nasıl, geleceği nasıl görülüyor gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

  Akropolis (AKRO) Token Nedir?

  Akropolis (AKRO), DeFi ürünleri oluşturmak amacıyla çeşitli araçları sağlayan Akropolis ağının kripto para birimdir. Akropolis (AKRO), Akropolis ağında ödünç verme ve alma işlemlerini mümkün kılabilecek uygulamaların kullanılmasını sağlayan bir araçtır. Akropolis (AKRO), AkropolisOS yardımı ile DeFi ürünleri oluşturmak isteyenlerce tercih edilir. Akropolis (AKRO) aynı zamanda yerel yönetim token’ı olarak kullanıcılara oy hakkı kazandıran bir yönetişim birimidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Akropolis (AKRO) projesinde amaç yatırımcıların Akropolis ağı üzerinden inşa edilmiş olan ürünlerden yararlanabilmelerini sağlamaktır. Projenin amaçlarından biri AKRO Token sahiplerine Sparta ve Delp adı verilen iki farklı ürünü sunmaktır. Yatırımcılar faiz geliri elde etmek için Sparta ürününü, birikim üzerinden yeni token kazanmak için Delphi ürününü kullanabilirler. Proje hakkında daha geniş bilgiyi https://wiki.akropolis.io/ adresinde yer alan Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  AKRO Yorum

  AKRO Token hakkında yapılan yorumlarda olumlu ifadelere yer verilmiştir. Özellikle yatırımda strateji yapmaktan hoşlananlar için Akropolis’in farklı araçlar sunduğu yorumlarda aktarılıyor. Yatırımcılar USDT, TUSD gibi stablecoinler üzerinden de getiri elde etmek için AKRO Token ile farklı araçlar üzerinden işlem yapabildiklerini açıklıyorlar. Kısa sürede Yearn ekosistemine ulaşmak ve yeni stratejileri görmek için Akropolis ağına bağlandıklarını belirtiyorlar.

  Akropolis Geleceği

  Analistlere göre AKRO Token geleceğinde değer kazanımı yer alabilir. Analistler Akropolis projesinin geniş ağda ödül dağıtımı sağladığını bunun ise tercih edilirlik düzeyini yükseltebileceğini belirttiler. Analistlere göre AKRO Token, 2021 Ekim ayında 0.060 dolar ile 0.070 dolar bandı arasında dalgalanabilir. 

  AKRO Token Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 AKRO Token fiyatı %akropolis+try% TL. Döviz cinsinden ise %akropolis+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Akropolis 24 saatte %akropolis+yuzde%.

  Akropolis (AKRO) fiyatı her kripto para biriminin fiyatı gibi anlık değişime uğrayabilir. Çünkü yatırımcıların alış ve satış işlemlerine göre, değişen arz-talep dengesine göre fiyatını yeniliyor. Bu yüzden güncel fiyat öğrenildikten sonra alım-satım yapılmalıdır.

  Akropolis (AKRO) Nasıl Alınır?

  Akropolis (AKRO) edinmek amacıyla yapılacaklar:

  • 1. Adım: Akropolis (AKRO), Binance, Huobi Glaobal, Uniswap, KuCoin gibi kripto para borsası platformlarında işlem listesinde yer alır. Bu yüzden bu borsalar arasından seçilene girilmelidir.
  • 2. Adım: Tercih edilen borsadan hesap açılışı gerçekleştirilmelidir. Borsanın hesap açılış menüsüne erişim ardından izlenen ve kaydedilen KYC işlem adımları sonunda hesap oluşur.
  • 3. Adım: Oluşan hesaba, para yatırma işlem menüsüne giriş yapılır tercih edilen bir transfer yöntemi ile para aktarılır.
  • 4. Adım: Hesapta bakiyenin oluşması sonrasında borsadan “kripto al“ işlem sekmesine giriş yapılarak, AKRO Token paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına ulaşılır.
  • 5. Adım: Satın alım işlem alanında görülen güncel fiyat üzerinden veya daha uygun bir fiyat girişinden AKRO Token alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Satın alınan kripto para hesabın sanal cüzdanında yada güvenlik açısından üstün olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Bu adımları doğru izleyenler satın alma işlemini başarıyla gerçekleştirirler. 

  Avantajları Neler?

  Akropolis (AKRO) avantajları:

  • Sparta Geliri: Akropolis ağındaki Sparta ürününü kullananlar, ellerindeki AKRO Token’ı ihtiyacı olanlara borç verebilirler. Bu kapsamda verilen borcun geri ödemesini ise faizli alarak yeni token kazanırlar.
  • Delphi Kazancı: Akropolis üzerinden Delphi ürününü kullananlar, tokenları kilitleyebilir ve belirli vade sonunda yeni token veya pasif dolar maliyeti kazanabilirler. 
  • Hız ve Düşük Masraf: AKRO Token kripto para cüzdanları arasında transfer edilir. Diğer yandan takasta yer alır. Bu işlemlerde düşük masraf ve kısa bekleme süresinde onay avantajlarını sunar. 

  Dezavantajları Ne?

  Akropolis (AKRO) dezavantajları:

  • Özerk Finans Kuruluşu Mantığı: Akropolis ağında bir eleman olan her kişi, özerk bir finans kuruluşu olarak görülür. Bu proje temel mantığında DeFi protokollerini başlatmayı, yönetmeyi, strateji yönetmeyi tamamen yatırımcıya bırakır. Bu yüzden deneyimli ve oyunu seven kişilere daha fazla hitap ederken, acemileri için karmaşık bir sistem olabilir. 
  • Saldırı Riski: AKRO token, sanal cüzdanlarda saklanırken çevrimiçi koşulda bulunur. Ağda ortaya çıkabilecek bir saldırı bakiyeyi tehlike altına sokabilir. Bu yüzden donanım cüzdanda saklanarak, risk ortadan kaldırılmalıdır.

  Sonuç

  AKRO Token, Akropolis ağının tüm özelliklerinden yararlanmak için kullanılan kripto paradır. Strateji belirlemek, pasif gelir elde etmek, ödül kazanmak, oy vermek, yatırımı başlamak için kullanılabilir. Analistlere göre çok yönlü yapısı ile 2021 senesinde değer kazanımına gidebilecek coinlerden biri olma potansiyeli taşıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle