Kripto Para

Coinbase 7 altcoini listeleyecek, yüzde 700 artış geldi!

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, 7 yeni altcoini listeleyeceğini duyurdu. Dev borsanın listeleme duyurusu ile birlikte söz konusu altcoinlerin fiyatında hızlı değer artışları yaşandı. Coinbase borsasının resmi blog sayfasından yapılan duyuru sonrası piyasalarda hareketlilikler görüldü.

  Kripto para piyasalarında zaman zaman listeleme duyuruları ile birlikte bazı kripto varlıkların fiyatında çok ciddi değer artışları yaşanabiliyor. Zira büyük bir borsada bir altcoinin listeleniyor olması, yatırımcılar için artık ilk etapta “fırsat” anlamına geliyor ve genellikle listelemeler sonrası o altcoinler kısa süreler içinde pump yaşayabiliyor. Benzer bir durum bu kez Coinbase borsasının duyurusu ile birlikte yaşandı. ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase, resmi blog sayfasından yaptığı duyurusunda 7 yeni altcoini listeleyeceğini duyurdu, altcoinlerin fiyatı fırladı.

  Coinbase Tarafından Yapılan Duyuru

  Coinbase borsası tarafından yapılan açıklamada 7 Aralık Salı günü TSİ 19.00’da COVAL, IDEX, MCO2, POLS, FOX, SPELL ve SUPER altcoinlerinin platformda listeleneceği ve işlemlerin başlatılacağı belirtildi. Coinbase borsası tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

  “6 Aralık Pazartesi gününden itibaren alım satım öncesinde COVAL, IDEX, MCO2, POLS, FOX, SPELL ve SUPER’i Coinbase Pro hesabınıza aktarabilirsiniz. COVAL, IDEX, MCO2, POLS, FOX, SPELL ve SUPER desteği, burada her varlık sayfasında belirtildiği gibi belirli istisnalar dışında genel olarak Coinbase’in desteklenen yetki alanlarında sunulacaktır.

  Likidite koşullarının karşılanması durumunda, işlemler 7 Aralık Salı günü Pasifik Saati ile (PS) 9AM’da (TSİ 19.00’da= veya sonrasında başlayacak. Lütfen Coinbase’in şu anda bu varlıkların yalnızca ERC-20 sürümünü desteklediğini unutmayın.”

  Coinbase’in Duyurusu ile En Fazla Değer Artışı Yaşayan COVAL Oldu

  Coinbase borsası tarafından yapılan listeleme duyurusu sonrasında söz konusu altcoinlerin fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilikler yaşandı. Bu hareketliliklerden kimileri sert değer artışları olarak kaydedildi. Bu artışlar arasında en dikkat çekeni Circuits of Valu’de (COVAL) görüldü ve COVAL, listeleme haberi sonrasında kısa sürede %700 oranda değer artışı yakaladı. Daha sonra geri çekilme yaşayan COVAL, %300’lük artış bölgesinde dengelendi ve 0,070 dolar seviyesine geriledi.

  Listeleme Haberi Sonrası Görülen Değer Artışları

  Listeleme haberi sonrası COVAL’den sonra en yüksek değer artışı Moss Carbon Credit’te (MCO2) görüldü. MCO2, bu haber ile birlikte yaklaşık %100 oranda değer artışı yaşadı. Diğer altcoinlerdeki fiyat hareketleri ise şöyle kaydedildi:

  • Spell Token (SPELL) – yaklaşık %82 artış,
  • IDEX  (IDEX) – yaklaşık %72 artış,
  • Polkastarter (POLS) – yaklaşık %49’luk artış,
  • SuperFarm (SUPER) – yaklaşık %44’lük artış,
  • Shapeshift FOX Token (FOX) – yaklaşık %18’lik artış yaşadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle