Ünlü analiste göre ETH boğa koşusu hazırlığında!

  Kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden Nicholas Merten, yatırımcıları heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Ünlü analist, Londra güncellemesine odaklanan Ethereum’un (ETH) yeni ve büyük bir boğa koşusu hazırlığında olduğunu düşünüyor.

  Kripto para piyasalarında Mart ayı ortalarında görülen büyük çöküşün etkileri, Temmuz ayının sonlarında ortadan kalkmaya başladığının sinyallerini verdi. Bu süreçte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üst üste 8 gün, lider altcoin Ethereum (ETH) da üst üste 13 gün pozitif bölgede kalmayı başardı. Yükseliş sinyallerinin görüldüğü piyasalarda, birçok analist de daha iyimser fiyat tahminleriyle gündeme gelmeye başladı. Bu tahminlerinden birini paylaşan ünlü analist Nicholas Merten, ETH ile ilgili tahminleriyle yatırımcıları heyecanlandırdı.

  ETH, Londra Güncellemesine Odaklanmış Durumda

  Bilindiği gibi Ethereum ağında 5 Ağustos tarihinde Londra hard forku gerçekleştirilecek. Bu güncelleme ile birlikte ETH ağı PoW sisteminden PoS sistemine geçiş yapacak. Uzun bir süredir beklenen güncellemenin ardından piyasada bir hareketlilik yaşanması beklenirken, ETH fiyatında yaşanması beklenen hareketliliğe neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bu hareketliliğin hangi yönde olacağı ve ne sertlikte olacağı bilinmiyor. Ünlü analist Nicholas Merten, ETH’nin bu hareketliliğin yanı sıra, bir boğa koşusu hazırlığında olduğunu düşünüyor.

  Nicholas Merten’in Açıklamaları

  Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda Merten, ETH’nin diğer tüm kripto para birimlerine göre pazardaki payını gösterdi. ETH’nin piyasa hakimiyetinden yola çıkarak tahminlerini dile getiren Merten’e göre Ethereum ciddi ir boğa piyasasına giriş hazırlığında bulunuyor. Merten, ETH piyasa hakimiyetinin çok kritik bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu, bu direncin kırılması durumunda da ETH’nin boğa koşusuna başlayacağını düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Nicholas Merten’in yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Ethereum’un piyasa hakimiyetini korumak için mücadele etmesi ya da önemli seviyeyi geride bırakması için genelde Mart ve Mayıs 2017 arasında, burada gördüğümüz bir direnç aralığında yaklaşık %19 ile %20 bandında duruyor. Bu durum, söz edilen seviyenin gerçekten izlememiz gereken kritik bir ölçü olduğunu bize gösteriyor.”

  Merten’e göre ETH’nin piyasa hakimiyetinde bu seviyeyi aşması, piyasa hakimiyetini %32 seviyesine çıkarabilir ve bu da ETH fiyatına %50 oranında bir artışla yansıyabilir

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle