BTC düşüş trendinin sonuna geldi mi? Analist açıkladı

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 64 bin dolardan 30 bin dolara kadar geriledikten sonra bir türlü tam anlamıyla toparlanamadı. Ünlü analist William Clemente, düşüş döngüsünde sona gelindiğini düşünüyor…

  Bitcoin fiyatındaki bu düşüşten sonra fiyat 30 bin ila 40 bin dolar arasında gidip geldi. Ancak bir türlü güçlü direnç noktasının üzerine atılamadı. Bu durum perakende Bitcoin yatırımcılarında bazı endişelere yol açtı. Bitcoin fiyatının geleceği hakkında analiz yapanlar arasında William Clemente de vardı. 

  Elon Musk’ın kripto para piyasası hakkında yaptığı açıklamaların ardından Bitcoin’in kriitk direnç seviyesine gelmesi, satış baskısını arttırdı. Bu durumda BTC fiyatında gerileme devam ederken ünlü kripto para analisti William Clemente ise söz konusu satışları kimin yaptığını vurguladı.

  “Zararına Bitcoin Satışı Yaptılar”

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analistlerden William Clemente, son 2 haftadır piyasasının tam anlamıyla zararına satış yaptığını düşündüğünü açıkladı. Bu sürecin artık neredeyse sona ermiş olabileceğini belirten analist BTC fiyatında SOPR indikatörüne dikkat çekti. Clemente, uzun vadeli yatırımcıların SOPR indikatörüne göre satış yapmadığını ve kısa vadeli yatırımcıların satış yaptığını ifade etti.

  Bitcoin’de uzun vadeli yatırımcıların akümülasyon yaparken, kısa vadeli yatırımcıların ise satış yaptığını kaydeden analist, artık bu döngünün sonuna gelinmiş olabileceğini aktardı. Popüler kripto para analistinin bu açıklamaları, BTC yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Özellikle yükseliş bekleyen yatırımcılar, SOPR indikatörü ile açıklanan bu analizden sonra yükseliş beklentisini tazeledi. 

  SOPR İndikatörüne Dikkat Çekti

  Kripto para piyasasında son 2 haftadır zararına satışların arttığını söyleyen ünlü analist William Clemente, SOPR analizine dikkat çekti. Cüzdan adreslerinin satışlarının karlılık oranını hesaplayan SOPR verilerinde sert bir gerilemeden sonra yeniden yüksek kazanç seviyeleri görülmeye başlandı. 

  Deneyimli kripto para analistine göre SPOR indikatörü, Mart 2020’den sonra görülen en büyük düşüşün ardından benzer bir yükseliş hareketi ortaya koyabilir. Bu durumda Bitcoin fiyatında rekor bir hareketlilik görülebileceğini söyleyen Clemente, piyasada yükseliş bekleyen kripto para yatırımcılarının umutlarını tazeledi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle