Kripto Para

Meksikalı milyarder BTC adımını somutlaştırıyor!

  Meksikalı ünlü milyarder Ricardo Salinas Pliego, daha önce bankası Banco Azteca’nın kripto para hizmeti verebileceği sinyalini vermişti. Ünlü milyarder, 12 Ağustos akşamında profil fotoğrafını güncelledi ve bankasının Bitcoin (BTC) kabul edeceğini açıkladı.

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz aylarda Bitcoin (BTC) çok ciddi değer artışlarıyla karşılaşınca, piyasalarda Bitcoin’e verilen destekler de ciddi ölçüde artış gösterdi. Birçok analist, ünlü isim ve hatta birçok kuruluş Bitcoin desteğini bu süreçte açıkça gösterdi. Bu desteklerden biri, sosyal medyada sembol haline gelen bir profil fotoğrafı türüne de dönüştü. Özellikle Twitter’da profil fotoğrafını “lazer gözler” ile değiştirmek, açık bir Bitcoin desteği anlamına gelmeye başladı.

  Ünlü Milyarder “Lazer Göz” Akımına Katıldı

  Lazer gözler akımında, BTC desteği veren kişiler Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşacağı inancını benimsediğini gösteriyor. Akım, BTC 100 bin dolar seviyesine ulaşana kadar fotoğrafın lazer gözlerle kalacağını temsil ediyor. Daha önce bankasının kripto para hizmeti verebileceğini sinyalini veren Meksikalı milyarder iş insanı Ricardo Salinas Pliego da Bitcoin’e olan desteğini bu yöntemle açıkça gösterdi. Profil fotoğrafını lazer gözlerle değiştiren Pliego, bankası Banco Azteca’nın Bitcoin’i kabul edeceğini açıkladı.

  Pliego’nun BTC Açıklamaları

  Net değerinin 15,6 milyar dolar olduğu düşünülen Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanı Ricardo Salinas Pliego, Haziran ayı sonlarında yaptığı açıklamasında Banco Azteca’nın BTC’yi destekleyen ilk Meksika bankası olmayı hedeflediğini açıklamıştı. Öte yandan Pliego, geçtiğimiz Kasım ayında da portföyünün %10’luk dilimini Bitcoin’e ayırdığını ifade etmişti. Bitcoin’i, portföy çeşitlendirmenin bir yolu olarak gören Pliego, konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmenin bir yolu ve bence tüm yatırımcılar kripto varlıkları ve geleceklerini incelemeye başlamalı. Banco Azteca’da finansal özgürlüğü teşvik edebilme adına kripto varlıkları müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz.”

  Salinas Pliego’nun En Az 1 Milyar Dolarlık BTC’si Olabilir

  Bloomberg’in geçtiğimiz ay verdiği bir habere göre, Ricardo Salinas Pliego’nun net 1,8 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyordu. Bu tahminin yanı sıra, güncel olarak Pliego’nun en az 1 milyar dolarlık BTC’ye sahip olduğu düşünülüyor. BTC’yi kabul edecek olan Banco Azteca, yaklaşık 9 yıldır El Salvador, Brezilya, Guatemala, Honduras, Peru ve Panama ülkelerinde Grupo Salinas’a bağlı olarak hizmet veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle