Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Şubat 2022

  Bitcoin fiyatındaki hızlı yükseliş trendi hafta sonunda da devam ediyor. Kripto para piyasasında yeniden risk iştahının artmasıyla birlikte ciddi ralliler yaşanmaya başladı. En büyük kripto para birimi BTC ardından altcoinlerde de yükselişlerin peş peşe gelmesi yatırımcıları sevindiriyor.

  5 Şubat 2022 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin satın aldığını açıklayan ünlü siyasetçilere bir isim daha eklendi. ABD Senatosu’na yapılan mal bildirim beyanına göre Senatör Cruz, 25 Ocak tarihinde 15.001 ila 50.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldı. River üzerinden yapılan işlemde Bitcoin, satın alımın gerçekleştiği gün 37 bin dolar seviyesindeydi. Böylelikle ABD’li senatör dipten BTC alımı yapmayı başardı. 

  Arjantin hükümeti, kripto para madencilerine sundukları imtiyazları kaldırdığını duyurdu. Arjantin enerji bakanlığına göre, madenciler elektrik için şimdiye kadar ödediklerinin yaklaşık olarak 4 katı elektrik faturası ile karşılaşacak. Bu karar değişikliğinin kripto para sektörüne nasıl etki edeceği merak ediliyor.

  Ekonomik zorluklarla boğuşan Myanmar, ödemeleri kolaylaştırmak ve ekonomiyi canlandırmak için bir dijital para birimi çıkaracağını duyurdu. Dünya Bankası verilerine göre Myanmar’ın ekonomisi, 2021 yılında yüzde 18 küçüldü. Bu sene yüzde 1 büyümesi beklenen Myanmar, ekonomisini canlandırmak için bir dijital para birimini çıkaracak.

  Kripto para dostu ülkelerden biri olan Belarus, ülkedeki yatırım fonlarının kripto paralara yatırım yapmasına izin vermeye verecek. Yasa tasarısıyla birlikte gerekli ülkeye bu tür yatırımcıların çekilmesi amaçlandı.

  Kripto altyapı geliştiricisi Qredo, ünlü yatırımcı Dan Tapiero’nun 10T Holdings fonu liderliğinde 80 milyon dolar yatırım aldı. Son yatırımın ardından şirket, 460 milyon dolar değere ulaşırken bu gelişme kripto para topluluğunda olumlu karşılandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde bir artış takip ediliyor. Lider altcoin ETH fiyatı yüzde 6.73 artarken popüler altcoinlerdeki yükselişler yüzde 10 seviyesinde görünüyor. Günün en çok kazandıran altcoinleri yüzde 13 civarında değer kazanan LUNA ve DOT coinler oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle