Kripto para piyasalarını bekleyen 4 itici güç

  Kripto para piyasalarının usta analistlerinde Lark Davis, son günlerde piyasalarda yaşanan hareketlilikler ile birlikte daha sık tahminlerde bulunmaya başladı. Paylaşımlarını sıklaştıran Davis’in her bir paylaşımı ayrı bir heyecan yaratıyor. Lark Davis bu kez de Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) için 4 itici gücü sıraladı. Davis’e göre 2021 yılının boğa koşusunda daha fazla itici güce ihtiyaç olacak.

  Kripto para piyasalarının popüler ve usta analistlerinden Lark Davis, yaptığı başarılı tahminler ile dikkat çekmeyi birçok kez başardı. Usta analistin paylaşımları, takipçileri tarafından altın değerinde karşılanıyor. Büyük rağbet gören Davis, bu kez 2021 boğa koşusunun ihtiyaç duyduğu 4 önemli olaya değindi.

  Lark Davis paylaşımında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) için 4 itici gücü sıraladı. Davis’e göre kripto para piyasalarının 2021 yılında daha fazla itici güce ihtiyacı olacak. Davis buradan yola çıkarak fiyat artışları getireceğini düşündüğü 4 önemli olaya değindi.

  Birinci İtici Güç: Ethereum Optimism Güncellemesi

  Lark Davis, “çok önemli” olarak nitelendirdiği olaylarda ilk sıraya Temmuz 2021 döneminde başlanması planlanan “Ethereum Optimism” güncellemesini koydu. Davis konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Optimism, Ethereum için 2022 yılında büyük ETH 2.0 güncellemesinden daha önce, en çok gerçekleşmesi beklenen ölçeklendirme çözümlerinden biri. Optimism güncellemesi, ETH 2.0’dan önce ETH ağında 100x ölçeklendirmeye imkan tanıyacak.”

  İkinci İtici Güç: Parachain’ler

  2021 boğa koşularının yaz aylarında da devam edeceğini düşünen Lark Davis, bunu Polkadot kanadındaki parachain’lerin başlatılmasına dayandırıyor. Davis’in konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

  “Parachain’ler, Polkadot’un tamamıyla işlevsel bir ağ olacağı ve projelerin, nihayetinde parachain’lerini Poladot’un üzerine yerleştirebileceği anlamına gelecek.”

  Üçüncü İtici Güç: ADA Akıllı Kontratları

  Davis benzer şekilde Cardano Blockchain ağında beklenen akıllı kontratların başlamasının da yaz ayındaki boğa koşusunda itici güç olduğuna inandığını ifade etti. Lark Davis, akıllı kontrat güncellemesinin Ağustos döneminde başlatılmasını planlandığını hatırlattı. Davis ayrıca, ADA ekibinin ay başında işlevsellik testlerine başlayacağını da vurguladı.

  Dördüncü İtici Güç: ABD’deki Bitcoin ETF Adımları

  Davis son olarak bu itici güçlere ABD’deki bir Bitcoin ETF’nin (BTC borsa yatırım fonu) spekülatif şekilde piyasaya sürülmesini ekledi. Bu konuda ABD’de hala belirsizliklerin olduğunu ifade eden Davis, Morgan Stanley’in ve Fidelity’nin ETF onayı almak için çalıştıklarını hatırlattı.

  Davis’e göre onaylar alındığında tüm kripto para piyasaları “çılgına” dönecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle