Kripto Para

Sonunda oldu, DOGE Coinbase’de listelendi!

  Kripto para piyasaları son haftalarda çok ciddi irtifa kaybetti. Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde yaşanan sert değer kayıpları ile piyasada boğa koşusunun sonlandığı fikri gündeme gelmeye başladı. Piyasada negatif rüzgarların etkisi hala hissedilirken, Coinbase borsası Dogecoin’i (DOGE) listeledi. Coinbase’in listelediği coin’lerin genelde yükselişe geçtiği biliniyor.

  Kripto para piyasalarında Mayıs ayının başlarında, ayın kalanında yükseliş hareketlerinin daha yoğun görüleceği düşüncesi gündeme geliyordu. Zira Ethereum (ETH) ile birlikte birçok altcoin bu süreçte kırdığı rekorlarla yatırımcılarını güldürüyordu. Ancak beklenenin tam tersi oldu ve ayın ortalarında piyasa ciddi kan kaybetmeye başladı. Oluşan panik havasında, piyasa zaman zaman toparlanmalar ile nefes almış olsa da yaşanan sert değer kayıplarının izi hala silinebilmiş değil. Ancak dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, bu olası değişimin ilk adımını atmış olabilir.

  Coinbase Gecikmeli De Olsa Müjdeyi Verdi

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in, kurumsal yatırımcılara hizmet sunduğu Coinbase Pro platformunda Dogecoin (DOGE) listelendi. Coinbase bünyesindeki kullanıcı ağı ile bir kripto parayı listelediğinde, söz konusu kripto paranın genellikle çok ciddi yükseliş elde ettiği biliniyor. Bu nedenle Coinbase borsasının atmış olduğu DOGE adımı, birçok kişi tarafından piyasada yeni bir yükseliş akımının habercisi olarak değerlendiriliyor.

  Borsa tarafından geçmiş dönemlerde yapılmış olan açıklamalarda Dogecoin’in listeleneceği zaten vurgulanmıştı. Ancak bu işlem, işaret edilen zamandan daha sonrasında gerçekleşti. Coinbase’in DOGE listeleme işlemi için zamanı aşmış olması, piyasadaki sert düşüşler ile borsanın bu işlemden vazgeçtiği düşüncesini gündeme getirmişti. Ancak Coinbase Pro, sonunda Dogecoin’i resmen listeledi.

  İlk Aşamada 5 Paritede İşlem Yapılabilecek

  Coinbase üzerinde Dogecoin ile işlem yapmak isteyen yatırımcılar ilk aşamada 5 paritede işlem yapabilecek. Buna göre yatırımcılar; DOGE/USD, DOGE/EUR, DOGE/BTC, DOGE/USDT ve DOGE/GBP paritelerinde işlem yapabilecek. Coinbase borsası bu süreçte standart 4 katmanlı listeleme kurallarını uygulayacak. Bunun için borsa ilk önce hacmin oluşmasını bekliyor.

  Listeleme İle DOGE Yükseldi

  Dogecoin Mayıs ayında fiyat ve piyasa değerinde rekor kırdı. Piyasadaki genel düşüşten payını alan DOGE, listeleme haberi ile her ne kadar yeniden değer kazanmış olsa da hala tüm zamanların rekorundan oldukça uzak bir noktada yer alıyor. Yine de DOGE’un yükselişe geçmesi, piyasayı da harekete geçirebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle