Kripto Para

Alışveriş devi DOGE ile ödeme kabul edecek

  Son dönemlerde yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Dogecoin için bugün önemli gelişmeler yaşanıyor. DOGE günü olarak bilinen 20 nisanda çevrimiçi alışveriş platformu Newegg, kripto parayı ödeme yöntemi olarak bünyesine ekleyeceğini duyurdu. Dev platform resmi açıklama öncesinde bu haberin mesajını vermişti.

  Kripto para sektöründe popülerliği her geçen gün artan DOGE için 20 nisan önemli bir gün. DOGE günü olarak bilinen 20 nisanda kripto para yatırımcıları olumlu gelişmeler yaşıyor. Çevrimiçi perakende alışverişin dev şirketleri arasında yer alan Newegg yaptığı resmi açıklama ile artık Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Şirketin bu açıklaması son dönemlerde artan Dogecoin yatırımcıları tarafından sevinçle karşılandı.

  Tesla CEO’su Elon Musk’ın favori kripto parası olarak bilinen Dogecoin son dönemlerde yaşandığı yükselişler ile yatırımcı sayısını arttırmaya başladı. Geçen hafta kırdığı fiyat rekoru ile dikkatleri yeniden üzerine çeken kripto paranın yükselişini devam ettirmesi bekleniyor. Newegg’ten gelen açıklama ise bu yükselişi destekleyecek en önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

  Newegg şirketi DOGE’yi platforma ekleyeceğinin sinyallerini vermişti

  Alışveriş devi şirket Newegg, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak benimseyebileceğinin sinyallerini daha önce vermişti. Şirket sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile Dogecoin’e yönelik talebi ölçmüştü. Resmi açıklama öncesinde kripto paranın en büyük destekçisi Elon Musk’a sosyal medya üzerinden konu ile ilgili fikri soruldu. Newegg şirketi Musk’a seslenerek DOGE’yi ödeme yöntemi olarak platforma ekleyip eklememeleri gerektiğini sordu. Bu paylaşım çok sayıda beğeni ve yanıt aldı. Gelen olumlu tepkiler üzerine şirket DOGE gününde resmi açıklamasını yaptı.

  Newegg platformunun DOGE’yi ödeme sistemine eklemesi çok sayıda olumlu yorum almakla beraber Dogecoin’in düşüş yaşamasını bekleyen yatırımcılar ise platformun bu kararından pişman olacağını iddia etti. Bununla beraber Dogecoin’den büyük yükseliş bekleniyor.

  Dogecoin’den devasa yükseliş bekleniyor

  Dogecoin’in Newegg platformuna ödeme yöntemi olarak eklenmesinin yükselişini desteklemesi bekleniyor. Kripto para bir süredir yükseliş trendinde olmakla beraber 20 nisanın DOGE günü olmasından kaynaklı yükseliş beklentileri de arttı. Kripto para uzmanlar bugün piyasada genel bir düşüş eğilimi görülse bile Dogecoin’in yükseliş kaydetmesinin bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle