DOGE çılgınlığı diğer kripto paralara zarar veriyor

  Kripto para piyasasının popüler analistlerinden Max Keiser sosyal medya hesabı üzerinden Dogecoin rallisi ile ilgili fikirlerinin paylaştı. Aldatmaca olduğunu düşündüğü altcoin projelerini her zaman eleştiren analist hedefine Dogecoin’i koydu. DOGE rallisinin aldatmaca olduğunu iddia eden Max Keiser,  Elon Musk’ı da sert sözlerle eleştirdi.

  Kripto para piyasasında inanılmaz fiyat yükselişlerinin yaşandığı son bir hafta içinde Dogecoin, dikkatleri üzerine çekti. Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir paylaşımı ile günde fiyatını ikiye katlayan kripto para 0.45 dolara kadar ulaştı ve tarihi rekorunu kırdı. Dogecoin’in bu yükselişi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Max Keiser konu ile ilgili sert eleştirilerde bulundu. Dogecoin’in aldatmaca olduğunu iddia eden ünlü analist, kripto paraların işlevsel özellikteki diğer kripto para projelerini zarar verdiğini belirtti.

  Bugüne kadar yaptığı Bitcoin ve Litecoin tahminleri ile ünlenen analist Max Keiser, birçok altcoin projesinin aldatmaca olduğu gerekçesi ile eleştiriyor. Keiser, aldatmaca olduğunu düşündüğü altcoinlere bir yenisini daha ekleyerek Dogecoin’in lider kripto para birimi Bitcoin’e zarar verdiğini belirtti.

  Max Keiser: DOGE rallisinin amacı Bitcoin’leri çalmak

  Ethereum’un merkezi bir aldatmaca olduğunu düşünene ve buna bağlı olarak birçok altcoin projesini de eleştiren Max Keiser, sosyal medya hesabı üzerinden Dogecoin rallisini eleştirdi. Keiser açıklamasında DOGE gibi aldatmaca olan kripto paraların piyasada reel değeri olan kripto para projelerine zarar verdiğini belirtti. Analist bu hareketlerin de bilinçli olarak yapıldığını iddia ediyor.

  Max Keiser, piyasada XRP, ADA, ETH ve DOT gibi Bitcoin’e rakip olabilecek özellikte birçok altcoin projesi olduğunu belirtti. Ünlü analist Dogecoin gibi gerçek bir değere sahip olmayan kripto paraların bu altcoin projelerinin gelişmesini engellediğini belirtti. Keiser bu tür kripto paraların var olma nedenlerinin Bitcoin’leri çalmak olduğunu da sözlerine ekledi.

  Max Keiser Elon Musk’ı suçladı

  Max Keiser, Dogecoin rallisini sert sözlerle eleştirmekle beraber bu yükselişin sorumlusu olarak Elon Musk’ı gösterdi. Ünlü analist Dogecoin’i aldatmaca olduğu halde desteklediği için Elon Musk’ı da eleştirdi. Keiser, yatırımcılara Bitcoin’lerinin çalınacağı konusunda da uyardı.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle