Bitcoin fiyatında gözler bu seviyede

  Bloomberg’ün yeni Bitcoin raporunda, lider kripto para biriminin altının piyasasından pay kaptığı belirtildi. Analistler, Bitcoin fiyatında gidilecek yeni hedefin 100 bin dolar olduğunu söyledi…

  Kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği Bloomberg, 2021 yılım Mart ayı kripto para raporunu yayınladı. Emtia uzmanı Mike McGlone öncülüğünde hazırlanan rapor, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Raporda, Bitcoin’e olan ilginin giderek arttığını ve bu artışın da önümüzdeki aylarda BTC fiyatına yansıyacağını söyledi.

  Bitcoin’e olan ilginin bir neticesi olarak lider kripto para biriminin spekülatif bir varlık olmaktan çıkarak global bir değer saklama aracı haline geldiği belirtildi. Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken Bitcoin raporunda, fiyat hareketliliklerinin 2020 sonundan bu yana düştüğüne vurgu yapıldı. 

  Bitcoin Zamanla Altının Yerini Almaya Başlıyor

  Spekülatif bir varlık olmak yerine daha az volatil bir değer saklama aracına evrilen Bitcoin hakkında uzmanlar olumlu açıklamalar yaptı. Analistlere göre Bitcoin, 2020 yılı sonundan bu yana altının piyasasından pay olarak onun yerini almaya başladı. McGlobe, altın pazarından para çıkarken bunların Bitcoin pazarına girmeye başladığına dikkat çekti.

  Analistlere göre yatırımcılar, altın ve Bitcoin ağırlıklı bir sepetle, S&P 500’den daha az riskli bir portföy oluşturarak kazanç sağlayabilirler. Bitcoin ve kripto para raporunda ayrıca Grayscale’in prim oranının negatif bölgeye düşmesi de değerlendirildi. Yönetimi altında 33.1 milyon dolarlık BTC bulunan şirket uzun bir süre sonra bu seviyeye geldi.

  Bitcoin Fiyatında 100 Bin Dolar Tahmini

  Analistler Grayscale prim oranlarının negatif görünmesini tarihsel açıdan değerlendirdiklerinde bullish bir gösterge olarak tanımladı. Bloomberg analistleri, GBTC primlerindeki bu gelişmeyle Bitcoin’in dip noktasını geride bırakmış olabileceğini söyledi. 

  Geleneksel piyasalardan gelen altın yatırımcılarını göz önünde bulunduran analistler, bu sayede Bitcoin fiyatının 100 bin dolara çıkabileceğini söylüyor: “Geçmiş veriler, Bitcoin için bu yıl 100.000 dolara işaret ediyor gibi görünüyor. Teknik, fundamental, makro ve mikroekonomik göstergelerde bir değişiklik olmazsa, Bitcoin fiyatı yükselmeye devam edebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle