Kripto Para

Marscoin hakkında Elon Musk’tan dikkat çekici açıklamalar

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk sosyal medya hesabından kripto para açıklamaları yapmaya devam ediyor.  Ünlü milyarder son olarak “Marscoin kesinlikle çıkacak” açıklamasıyla yine gündem oldu…

  Dogecoin’deki servet dağılımını daha geniş bir kitleye yayabilmek için DOGE balinalarına  seslenen Elon Musk, bu sefer farklı bir açıklamayla gündeme geldi. Son açıklamasında büyük miktarda Dogecoin bulunduran cüzdan sahiplerine para ödemesi yapabileceğini açıklayan Musk, yine çok konuşuldu. 

  DOGE balinalarına satış yapmaları karşılığı para ödemesi yapabileceğini açıklayan Elon Musk’ın bu çağrısı dikkat çekti. Mansour Shahrokh adlı bir muhasebeci, kendisine “ElonCoin” adlı yeni bir coin çıkarmasını ve balinalara bu coin ile ödeme yapmasını önerdi. Ünlü milyarder bu öneriye gerekirse çıkarırım tepkisini verirken, DOGE balinaları ise Musk’ın çağrısına tepkisiz kaldı. 

  Dikkat Çeken Marscoin Açıklaması 

  Kripto para sektörünün en popüler borsalarından Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu konu hakkında Marscoin çıkarmayı gündeme getirdi. Elon Musk, CZ’ye verdiği yanıtta Marscoin isimli kripto para birimini kesinlikle çıkaracağını söyledi. Milyarder, 25 Aralık günü “Mars’ta kripto para mı kullanılacak?” temalı bir tartışmaya dahil olup, Marscoin fikrine sıcak baktığının sinyalini vermişti.

  Sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalar yapan ikiliden Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Görünüşe göre Marscoin’imiz olacak” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar kripto para topluluğunda da büyük ses getirdi. Pek çok yatırımcı, Elon Musk’ın bu isimde bir kripto para çıkarması halinde yatırım yapabileceklerini dile getirdi.

  DOGE Balinaları Sessizliğini Koruyor

  Kripto para piyasasının son dönemde parlayan isimlerinden biri haline gelen Dogecoin’in güncel verilere göre 128.4 milyar arzı bulunuyor. Bu arzın yarısından fazlası 20 farklı adreste toplanmış olması, başka Elon Musk olmak üzere DOGE yatırımcılarını endişe ettiriyor. 

  Güncel veriler, içerisinde 36 milyardan fazla DOGE barındıran tek bir adresin, toplam arzın yüzde 28’ini tek başına elinde tuttuğunu ortaya koyuyor. Dogecoin yatırımcıları ve kripto para uzmanları, bu adresin kime ait olduğunu bilmiyor. En büyük DOGE balinası olarak bilinen bu adresin Robinhood’a sahip olabileceği öne sürüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle