Kripto Para

BTC madencilik şirketine 50 milyon dolarlık yatırım!

  Çin’in kripto para madencilerine adeta savaş açmasının ardından BIT Mining madencilik şirketi de faaliyetlerini Kazakistan’a taşımıştı. ABD’de çeşitli yatırımlar yapan şirket, özel satış ile 50 milyon dolarlık yatırım anlaşması yaptığını duyurdu…

  Kripto para sektöründe en büyük madencilik havuzlarından birine sahip olan BIT Mining, bugünkü duyurusunda 50 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Sektörün önde gelen kripto para madencilik firması, özel satış anlaşmasının önümüzdeki günlerde tamamen bitmesini planladıklarını ifade etti. 

  Çin’in kripto para madencilerine karşı sert tutumu sonrası ülkeden taşınmak zorunda kalan BIT Mining, yeni adresini Kazakistan olarak belirlemişti. Kazakistan’da kripto para madencilik tesislerini yeniden aktif eden şirket, yeni cihazlar satın alacağını da duyurdu. Madencilik firmasından yapılan açıklamada 50 milyon dolarlık yatırım ile yeni madencilik cihazları satın alacağı belirtildi

  Kazakistan ve ABD’deki Tesisleri Büyütüyor

  BIT Mining resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, bu yatırım anlaşması ile denizaşırı ülkelerde veri merkezlerinin kurulmasını planladığı belirtildi. Şirket bu sayede altyapının geliştirilmesi için 50 milyon dolarlık kaynağa ulaşmış oldu.

  Çin’in ülkedeki kripto para madencilerine karşı uyguladığı sert politika sonrasında haziran ayında bazı cihazlarını ve altyapı teçhizatlarını Kazakistan’a taşıyan şirket tamamen taşındı. BIT Mining, sadece Kazakistan’da değil aynı zamanda ABD’nin Teksas eyaletinde de madencilik yatırımları yapmayı sürdürüyor. Mayıs ayında Teksas’taki bir madencilik veri merkezine 25 milyon dolarlık yatırım yaptı.

  Madencilik Sektöründe Öne Çıkıyor

  Çin merkezli BIT Mining, son 1 yıl içinde artan kripto para ilgisini dikkate alarak madencilik yapma kararı almıştı. Şirket daha önce online bahis, loto ve piyango oyunları oynatan 500.com olarak faaliyetlerini sürdürüyordu. 

  Kripto para sektörünün giderek popülerlik kazanmasının ardından şirket BIT Mining Limited olarak isim ve sektör değişikliğine gitti. New York borsasında WBAI koduyla listelenen firma, tüm faaliyetlerini SEC’e bildirdiği için lisanslı bir şekilde yoluna devam ediyor. BTC.com isimli madencilik havuzunu satın alan şirket sektörde öne çıkmayı sürdürüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle