BTC fiyatının yükselmesini bekleyenlere sevindirici haber

  Kripto para analitik şirketi Santiment’in yeni araştırmasına göre türev piyasasındaki traderlar Bitcoin düşüşüne oynamaya devam ediyor. Ancak Santiment analistlerine göre bu durum Bitcoin fiyatının yükselmesi için olumlu görünüyor…

  Kripto para türev borsası BitMEX’in traderları, son dönemde dikkat çekici hareketler yapıyor. Türev piyasası verilerini inceleyen kripto para analitik şirketi Santiment, yeni bir duyuruda bulundu. Buna göre traderlar, yüksek miktarda Bitcoin short pozisyon açmaya (düşüşüne oynamaya) devam ediyor.

  Santiment kripto para veri analiz firmasının deneyimli analistleri, BitMEX traderlarının bu hareketlerini yorumladı. Traderlar yüksek miktarlarda short pozisyon açarak Bitcoin fonlama oranlarını ekside tutuyorlar. Söz konusu oran, geçen senenin nisan ayındaki seviyesinden bu yana en düşük yerlere geriledi.

  Bitcoin Fiyatını Yükseltecek Belirtiler

  Her ne kadar türev piyasasında Bitcoin fiyatında düşüşe pozisyon açılsa da Santiment firmasının deneyimli analistleri, bunu farklı bir şekilde yorumluyor. Tecrübeli analistler, bu durumun en büyük kripto para birimi için olumlu bir işaret olduğunu söyledi: “Piyasanın tekrardan yukarı hareketlenmesini bekleyenler için bu durum iyiye işaret. Çünkü kalabalıklar FUD (korku, belirsizlik, şüphe) dalgasına kapılmaya başladıkları zaman fiyatlar yükselir.”

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği platformlardan biri olan Santiment, sosyal medya hesabından bu konuyla ilgili önemli paylaşımlar yaptı. Bitcoin fiyatında yükseliş beklentisi olan yatırımcıları umutlandıran bu gelişmelerin nasıl sonuç vereceği de merak konusu oldu. 

  “Bitcoin’i Dipten Almak Zorlaşacak”

  Santiment bir diğer paylaşımında piyasanın düşük seviyelerden Bitcoin satın alma yönündeki olumlu hissiyatının nötr seviyeye dönüştüğünü açıkladı. Bu dönüşümde özellikle haziran ayında gelen Bitcoin fiyatındaki yükselişlerin ve toparlanmanın etkili olduğu belirtildi. 

  Santiment paylaşımına yorum yapan kripto para analisti Blockchain Backer bu değerlendirmeyi desteklediğini açıkladı: “Bitcoin’i short’layanların son büyük hamleleri, koronavirüs sebebiyle yapılan büyük satıştan sonraydı. Kendilerinden çok emindiler. Bitcoin’de büyük miktarlarda short pozisyonları, fiyat 4 bin ilâ 7 bin dolar arasındayken açılmıştı. O fiyat daha sonra 65 bine kadar gitti.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle