Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 1 Haziran 2022

  Kripto para piyasasında sert hareketlerin görüldüğü mayıs ayının ardından Haziran ayının ilk işlem günü durgun geçiyor. Son dönemde konsolide olmaya devam eden en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik, popüler altcoin fiyatlarını da doğrudan etkiliyor.

  1 Haziran 2022 tarihinde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Fenomen kripto para Dogecoin kurucularından Jackson Palmer, kripto para karşıtı açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Palmer olarak kripto paralarda yaşanan son düşüşlerin sektörün sonunu getirmesini umduğunu söylemesiyle DOGE topluluğunun da tepkisini çekti. 

  Finans dünyasının ünlü isimlerinden George Soros'un kurucusu olduğu ve Soros Fund Management'ın CEO'su Dawn Fitzpatrick, Ethereum'un Bitcoin'e göre daha fazla ilgi göreceğini söyledi. Toplamda 28 milyar dolarlık fon yöneten Fitzpatrick’in ETH’yi öven açıklamaları kripto para topluluğundaki tartışmaları yeniden alevlendirdi. 

  Dev borsa Binance’in yatırım kolu Binance Labs, kendi risk sermayesi fonunu kurduğunu ve başlangıçta 500 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımların borsa tarafından Web3’ü inşa eden projelere yatırım yapmak için kullanılacağı belirtildi. 

  Altcoinlerde ise popüler kripto para analisti Austin Arnold, “AVAX’ın Ethereum’dan farklı yönleri de ön plana çıkıyor. Ethereum kendisini maksimum merkeziyetsizleştirmeye adarken, Avalanche maksimum ölçeklenebilirliğe ve en düşük işlem ücreti ile maksimum kullanıcı sayısına odaklanıyor.” paylaşımı ile AVAX coin yatırımcılarını heyecanlandırmayı başardı.

  Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Ropsten Beacon Chain üzerinde geçişin 8 Haziran tarihinde yapılacağını söyleyerek ETH topluluğunun dikkatini üzerine çekti. Proof-of-Work yapısının bitişi olacak bu değişimin ardından Ropsten ağındaki sorunların çözülmesi bekleniyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1 civarında artışla yeniden 31.663 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ETH, BNB ve SOL coin fiyatlarında yatay seyir devam ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesi içinde yer alan altcoinlerden DOGE yüzde 3.77 artarken, ADA coin ise yüzde 2.65 kayıpla dikkatleri üzerine çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle