Kripto Para

Mark Cuban, DOGE eleştirilerine sert çıktı!

  2021 yılının özellikle ilk çeyreğinde inanılmaz bir yükseliş kaydeden Dogecoin (DOGE), popülaritesini yitirmeye başladıktan sonra daha sık eleştirilerle karşılaşmaya başladı. Dogecoin’i bu kez eleştiren isim ünlü podcast yayıncısı Preston Pysh oldu. Ancak Pysh’in DOGE eleştirilerine milyarder girişimci Mark Cuban’dan sert bir yanıt geldi.

  Dogecoin (DOGE) 2013 yılında Reddit platformunda Bitcoin (BTC) ile ilgili yapılan şakaların bir sonucu olarak, tamamen amaçsız bir şekilde doğdu. İnternet şakası (MEM) olarak ortaya çıkan DOGE, yaklaşık 8 yıl boyunca neredeyse hiç hareket etmedi. Ancak ne olduysa 2021 yılında Reddit platformunda bir araya gelen “WallStreetBet” isimli grubun girişimlerinden sonra oldu. Oluşum, gözüne kestirdiği finansal yatırım ürünlerini popüler hale getirip çılgınca yatırımlar yapmaya başladı ve Dogecoin de bu yatırımların ardından bir patlama yaşadı.

  Ünlü Yayıncı, Mark Cuban’ı Kızdırdı

  Elde ettiği popülariteyi Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder iş insanı Mark Cuban gibi isimlerin desteği ile arttıran Dogecoin, yılın özellikle ilk çeyreğinde inanılmaz değer artışlarıyla karşılaştı. Ancak yılın ilerleyen dönemlerinde, özellikle de Mayıs ayından sonra Dogecoin hem fiyatında hem de popülaritesinde düşüşe geçti. Bu süreçte Dogecoin’e yönelik gelen eleştiriler de artmaya başladı. Dogecoin’e bu kez de ünlü podcast yayıncısı Preston Pysh’ten bir eleştiri geldi ancak Mark Cuban, bu eleştirilere sert yanıt verdi.

  Preston Psyh, Mark Cuban’ı “Shilleme” Gerekçesi ile Eleştirdi

  Ünlü yayıncı Pysh, Twitter üzerinden Dogecoin ile ilgili bir paylaşımda bulunarak Cuban’ı kızdırdı. Psyh, Cuban’ın Dogecoin’i “shill’lediğini” iddia etti. Yani Psyh, Cuban’ın kendi kişisel kazanç ve çıkarları için, Dogecoin projesini büyük bir coşku ile teşvik ettiğini iddia etti. Hatırlanacağı üzere Mark Cuban, Dallas Mavericks kulübünün ürünlerinde, stadyumdaki alışverişlerde ve bilet satışlarında Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı.

  Cuban, Eleştirilere Yanıt Verdi

  Preston Pysh’in eleştirileri karşısında kızdığını belli eden Cuban, Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak eklenmesinden sonra oldukça iyi bir iş çıkardığını hatırlattı. Cuban eleştiriye verdiği yanıtında, Dogecoin’in enflasyonist dinamiklerinin, aslında onu daha iyi bir varlık haline getirebileceğine inandığını ifade etti. Cuban, bir bakıma bu konuda Elon Musk ve Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus gibi isimlerle benzer fikirleri paylaştığını göstermiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle