Kripto Para

Malta’da Ada coin ile kira ödemeleri yapılabilecek!

  Kripto paraların kullanım alanı dünyanın çeşitli yerlerinde genişlemeye devam ediyor. Bunun bir örneği bu kez Malta’dan geldi. Malta merkezli emlak şirketi Dreamflats, hipermodern apartmanlarda Cardano (ADA) ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Şirket, Zaha Hadid Architects’in “Mercury Towers” isimli binası için ADA ile kira sözleşmelerini kabul edecek.

  Kripto para birimlerinin kullanım alanları, uzun yıllardır tartışmalı şekilde gündeme geliyordu. Özellikle 2021 yılında kripto paraların öngörülemez şekilde popüler hale gelmesiyle birlikte bu alandaki tartışmalar da daha sık şekilde gündeme gelmeye başladı. Kripto paraların nerelerde kullanılabileceği, onların saklama aracı olmanın yanı sıra bir para birimi gibi kullanılıp kullanılamayacağı tartışmaları devam ederken, bu konuda olumlu düşünenleri destekleyen bir haber Malta’dan geldi.

  Kira Bedelleri 2022’de Belirlenecek

  Malta merkezli bir emlak şirketi olan Dreamflats, artık Cardano (ADA) ile ödemeleri kabul edecek. Ancak şirket bu tutumunu şimdilik hipermodern binaları ile sınırlı tutmuş durumda. Şirket, Zaha Hadid Architects’in “Mercury Towers” isimli binası için kira sözleşmelerinde ADA kabul edeceklerini duyurdu. Şirket yaptığı basın açıklamasında, ADA ödemelerinden elde edecekleri gelirlerin, Malta Turizm Otoritesi de dahil olmak üzere ülkedeki düzenleyicilere bildirileceğini açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamaya göre, kripto para işlemleri ile elde edilen gelirlerin vergi ödemeleri de itibari para birimi ile yapılacak.

  ADA ödemelerinin kabul edileceği hipermodern Mercury Towers için kira bedelleri henüz belirlenmedi. Zaha Hadid Architets imzalı bu yapının ADA ödemelerini de kapsayan kira bedelleri, yapının 2022 yılında tamamlanması ile birlikte belirlenecek. Bu adım ile birlikte Dreamflats şirketi, kira ödemeleri için kripto para kabul eden şirketler arasına katılmış oldu.

  Emlak Sektöründe Atılan Kripto Adımları

  Geçtiğimiz ay da milyarder Rick Caruso’nun emlak şirketi, konut ve perakende mülklerde Bitcoin (BTC) ile ödemelerin kabul edileceğini açıklamıştı. Rick Caruso geçtiğimiz ay atılan bu adımdan sonra yaptığı açıklamasında, kararın “kripto paraların kalıcı olacağı” inancından dolayı verildiğini dile getirmişti.

  Dreamflats şirketi dijital varlık alanında faaliyet göstermediği halde kripto para ödemesi kabul eden ilk Malta merkezli şirket oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle