Kripto Para

Emlak şirketinden BTC ve ETH girişimi!

  Kripto paralar ile yapılabilecek olan aktiviteler listesine şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Aslında daha önce de örneğine rastlanan “kripto para ile kira ödemesi” sistemi bu kez de ABD’li KPG Funds emlak şirketiyle gündeme geldi. Şirket kira ödemelerinde artık Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH kabul edecek.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’den bu yana çok büyük bir büyüme elde etti. Mayıs ayındaki büyük geri çekilme göz ardı edildiğinde, 2021 yılında kripto para sektörünün en geniş sınırlarına ulaştığını söylemek mümkün. Zira kripto paraların piyasa değeri 2021’de 2,6 trilyon dolara kadar yükseldi. Bu da bu büyümenin boyutlarını gözler önüne seriyor. Her büyüyen sektörde olduğu gibi, kripto para sektöründe de devreye yeni sistemler ve hizmetler giriyor. Daha önce de kripto paralar gayrimenkul ve emlak piyasasına dahil olmuştu. Şimdi bunun bir yeni örneği ABD’den geldi.

  Kripto Paralar “Ödeme Aracı” Oluyor

  ABD merkezli emlak şirketi olan KPG Funds, kripto para sektörüne dahil olan  son emlak şirketi oldu. Kripto paraların birer ödeme aracı olarak kullanılması, aslında sektörü ikiye bölen bir gelişme. Zira birçok kişi kripto paraların ödeme aracından çok “yatırım aracı” olduğunu düşünüyor. Ancak gündeme gelen bu fikirler, bu alanda atılan adımları engellemiyor. Türkiye’de her ne kadar kripto para ile alışverişler yasaklanmış olsa da dünyanın birçok yerinden bunun örnekleri gündeme geliyor.

  Şirket Ödemeleri Alabilmek İçin Bitstamp’a Kaydoldu

  New York merkezli KPG Funds emlak şirketi, Commercial Observer haberine göre artık kiracılarının Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile kira ödemesine izin veriyor. KPG Funds CEO’su Greg Kraut, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, bazı müşterilerden gelen taleplerden sonra şirketin bu siteme geçme kararı verdiğini ifade etti. Şirket, kripto para ödemelerini kabul etmek için popüler kripto para borsası Bitstamp’a kaydoldu.

  “Bu, Dijital Para Birimini Elimizde Tutmamıza İmkan Sağlar”

  CEO Kraut, dijital varlık ödemelerinin, şirketin parayı elinde tutmasına olanak tanıyabileceğini dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Kraut “Bu, dijital para birimini anında transfer etmemize ya da elimizde tutmamıza imkan sağlar” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle