Kripto Para

Elon Musk hakkında manipülasyon suçlaması

  Finans dünyasının ünlü isimleri arasında yer alan Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka son açıklamalarıyla dikkat çekti. Elon Musk’ın kendi kazancı için kripto para piyasasını manipüle ettiğini söyleyen Wierzycka, ağır ifadeler kullandı…

  Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasında yarattığı etki ile sert eleştirilerin hedefi olmaya devam ediyor. Bitcoin savunucularının adeta savaş açtığı Elon Musk’a yönelik bir diğer eleştiri de Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka’dan geldi. Wierzycka, Tesla CEO’sunu kendi kazancı için piyasayı manipüle etmekle suçladı. 

  Finans programına röportaj veren ünlü milyarder Magda Wierzycka, kripto para birimlerinin geleceği ve sektör hakkında değerlendirmeler yaptı. Wierzycka, Bitcoin’i bir değer deposu olarak altın ile kıyasladı ve bunun yanı sıra piyasadaki değişimler hakkında konuştu. Sygnia’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan ünlü milyarderin hedefinde Elon Musk da vardı. 

  “Musk Ciddi Bir Şekilde Cezalandırılırdı”

  İcra başkanı, son dönemde Bitcoin piyasasında dikkat çeken volatilite hakkında konuşurken Elon Musk etkisinden söz etti. Wierzycka’ya göre Elon Musk, kendi çıkarlarına hizmet etmek için piyasa manipülasyonu yaptı. Ünlü milyarder bu konudaki görüşlerinde, “Bu, borsaya kayıtlı bir şirketin başına gelseydi, Musk soruşturulur ve SEC tarafından ciddi şekilde cezalandırılırdı.” dedi.

  Son dönemde kripto para piyasasının en önemli isimlerinden biri olan Elon Musk’a karşı sert eleştiriler yoğunlaşmaya başladı. Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Musk’ın BTC karşıtı görüşleri büyük tepki topladı. Aynı zamanda kendisini “Dogefather” (Dogecoin babası) olarak ilan eden Elon Musk kripto para yatırımcılarından da tepki çekiyor. 

  Elon Musk’ın Bitcoin Hakkındaki Tweetleri

  Tesla’nın Bitcoin satın aldıktan sonra Musk’ın, kripto para hakkında tweet atarak BTC fiyatını artırmaya çalıştığı iddiası dikkat çekti. Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka, Elon Musk’ın bu amaca ulaşması için sosyal medyadaki fan kitlesini akıllıca kullandığını söyledi. “Bitcoin volatilitesinde gördüğümüz şey, çok güçlü ve etkili bir kişi tarafından manipülasyondur.” diyen ünlü milyarder, Musk’ın bu fırsattan yararlandığını hatırlattı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle