Kripto Para

Maker coin’den bir ilk! Konut kredisini DeFi ile verecek

  Kripto para sektörünün öne çıkan isimlerinden Maker (MKR), gayrimenkul sektöründe önemli avantajlar sunuyor. Bu sektörü DeFi ekosistemine getirip krediler için finansman sağlayan MKR fiyatı da rekor kırmaya başladı…

  Blockchain ekosistemi içinde lending platformu olarak isim yapan Maker (MKR), sektörün son dönemde parlayan yıldızlarından biri haline geldi. Gayrimenkul sektöründeki işlemleri merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına taşıyan başarılı projenin kripto parası da hızlı yükselmeye başladı. MKR fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıran gelişmeler, kripto para basınında gündem oldu. 

  Gayrimenkul sektöründe konut kredisi için finansman sağlayan Maker, bu sayede gerçek dünya varlıklarını da DeFi dünyasına taşımayı başardı. Sektörde büyük ilgi gören platformda, bir konut kredisi finanse edebilmek için hiç yoktan 38 bin DAI mint ediliyor. Mint edilen DAI’a ait işlemde, Etherscan verisine göre DAI’ın hiçbir yerden gelmemesi de dikkatlerden kaçmıyor.

  Konut Kredisi İçin Kullanılacak

  MakerDAO üyesi Sébastien Derivaux, son dönemde popülerliğini arttıran platform hakkında önemli açıklamalarıyla öne çıktı. Ünlü isme göre bu projenin ilk etapta ABD’de bulunan gayrimenkulleri yenilemek ve kredi verebilmek için kullanılması büyük talep çekiyor. Bu gelişmelerle birlikte platformun yerel kripto para birimi MKR token başlattığı ralli ile birlikte, yeni bir ATH belirledi.

  Konut kredisi veren gayrimenkul şirketi New Silver Lend ile ortaklık yapan Maker, bu sayede gerçek dünya varlıklarını merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasına aktarıyor. Bu işlemler için ve DeFi ekosisteminde finansman yaratan Centrifuge ile birlikte hareket ediliyor. MakerDAO üyesine göre legal bir şirket olan ortaklar sayesinde Maker’ın risk değerlendirmesi de olumlu seviyede gözüküyor.

  MKR Fiyatı Yükselişe Geçti 

  Kripto para uzmanları, Maker platformunun ortaklarından olan New Silver Lend ile çalışmasının, DeFi’ı geleneksel bankacılık endüstrisine bir rakip olmasını sağladığını belirtiyor. Geleceği yüksek ve potansiyeli bulunan bir platform olarak değerlendirilen Maker yerel kripto para birimi MKR de hızlı bir yükseliş rallisi başlattı. MKR fiyatı tüm bu gelişmeler sayesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu geliştirmeyi başardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle