Kripto Para

Katili, DOGE’un tahtını salladı!

  Son haftaların en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Shiba Inu (SHIB), en büyük rakibi olarak gösterilen Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı. Ayrıca Google aramalarında da SHIB, en çok aranan 3. kripto para birimi oldu.

  Kripto para piyasaları Ekim ayında şahlandı. Bitcoin’in (BTC) rekor tırmanışının etkisi ile birlikte altcoin piyasasında da sert değer artışları kendisini gösterdi. Bu süreçte en ciddi değer artışlarından birini de Shiba Inu (SHIB) sergiledi. Yaklaşık bir aydır ciddi oranlarda değer artışlarıyla yatırımcıların ilgisini çeken SHIB, elde ettiği bu artışlarla piyasa değeri bakımından kısa süreliğine de olsa en büyük rakibi Dogecoin’i (DOGE) geride bırakmayı başardı. Ayrıca SHIB, Google aramalarında da en çok aranan 3. kripto para birimi oldu.

  “Dogecoin Katili” İş Başında

  Shiba Inu, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, Dogecoin ile ilgili yoğun paylaşımlar yaptığı dönemde adını duyurdu. Musk, bir Twitter paylaşımında Dogecoin’i kastederek “Shiba Inu cinsi bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorum” dedi ancak birçok yatırımcı, o döneme kadar neredeyse adı bile duyulmamış olan SHIB coin’i keşfetti. Ardından “Dogecoin katili” olarak anılmaya başlayan SHIB, gelinen noktada Dogecoin’i sollamayı başardı.

  Shiba Inu, Dogecoin’in Ensesinde

  Katrilyonluk arzı olan ve virgülden sonra bol sıfırlı bir fiyata sahip olan SHIB, ucuz olması nedeniyle Türkiye’de de en çok rağbet gösterilen kripto paralar arasında yer alıyor. Son 1 aylık süreçte elde ettiği değer artışları ile SHIB, 38 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. 27 Ekim Çarşamba günü SHIB, bu piyasa değeri ile Dogecoin’i geçti ve en büyük 9. kripto para birimi oldu. Ancak daha sonra SHIB ve DOGE rolleri değişti, Dogecoin yeniden 9. sıraya yükseldi. 41 milyar dolarlık piyasa değeri ile 9. sırada bulunan DOGE’un ardından SHIB, 35 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10. sırada yer alıyor.

  Shiba Inu Google’da En Çok Aranan 3. Kripto Para Birimi Oldu

  Shiba Inu’daki sert değer artışları, kripto paraya olan merakı da ciddi oranda arttırdı. Hindistan merkezli teknoloji şirketi Bacancy Technology verilerine göre, aylık Google aramalarında Shiba Inu aramaları 2,8 milyona yükseldi. Bu arama sayısı ile SHIB, Bitcoin ve Ethereum’dan (ETH) sonra en çok aranan kripto para birimi oldu. Bitcoin aynı listede 22 milyon, Ethereum ise 6,3 milyon aramaya ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle