Livepeer (LPT) Coin Nedir? LPT Token Nereden Alınır?

  Kripto para piyasalarında, son dönemlerde gösterdiği performanslarla dikkat çekmeyi başaran Livepeer (LPT) coin, yatırımcıların radarına girmeye başladı. Portföyünü çeşitlendirmek isteyen yatırımcıların araştırdığı Livepeer (LPT) coin için “Nedir, nasıl ve nereden alınır, avantajları ve dezavantajları neler?” gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Livepeer (LPT) Coin Nedir?

  Merkezi bir yönetimi olmayan, topluluklar tarafından yönetilen Livepeer, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde yer alan bir kripto varlıktır. Livepeer blok zinciri teknolojisi üzerinde varlığını sürdürmektedir ve yüksek ölçeklenebilirlik özelliğine sahiptir. Livepeer’in ağı, medya sunucusu ve token’ı vardır. Livepeer platformu Ethereum (ETH) Blockchain’i üzerine kurulmuştur ve geliştiricilerin, merkezi olmayan video yayınlamalarına imkan sağlayan bir altyapı platformudur. LPT, bu ağın yerel token’ıdır.

  Livepeer Projesi ve Whitepaper

  Livepeer’in en temel amacı canlı yayınlar için verimli ve çok uygun maliyetli ve hatta maliyetsiz bir altyapı sunmaktır. Platform, internette canlı yayınlar yapmak için gerekli olan altyapı ve bant genişliğinin sağlanması için, şirketlere ve aracı kurumlara yapılan ödemeleri ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Platform ayrıca üçüncü tarafların kontrollerini de ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

  Projenin Whitepaper’ı ve proje ile ilgili daha detaylı bilgileri https://livepper.org web sitesini ziyaret ederek bulabilirsiniz.

  Livepeer (LPT) Coin Yorumları

  Livepeer ağında video madenciliği ve staking yapılmaktadır. Ağdaki video madenciliği, Livepeer ağında çalıştırılan bir node ile sağlanmaktadır. Ayrıca ağda GPU ile LPT madenciliği yapılmasına da olanak sağlanmaktadır. Livepeer verilerine göre ağ üzerinde 70 binden fazla GPU’ya erişim kapasitesi bulunmaktadır. Bu da Youtube, Facebook ve Twitch gibi mecralarda canlı yayın yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.

  LPT, Livepeer ağında yapılan işlemlerde ağ güvenliğini ve koordinasyonu sağlamak için ağ içi işlemlerde kullanılmaktadır. Öte yandan staking ödüllerinde de kullanıcılara LPT token verilmektedir. LPT coinin kullanım alanı ve platformun amacı göz önünde bulundurulduğunda, sektör yorumcuları LPT coin’in umut vaat ettiğini ifade etmektedir.

  LPT Coin Geleceği

  Livepeer (LPT) Coin’in dolaşımdaki arzı oldukça sınırlıdır. Livepeer ağının ekonomik yapısına ve ekonomik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. LPT’nin dolaşımdaki arzı 23 milyondur. Özellikle piyasadaki diğer birçok kripto para birimi ile kıyaslandığında, düşük bir arza sahip olan LPT coin’in, analistler tarafından bu sayede gelecekte daha fazla değerlenebileceği öngörülmektedir. Ancak LPT yatırımlarında piyasadaki güncel veriler, piyasa trendleri ve gelişmeler takip edilmelidir.

  Livepeer (LPT) Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 LPT fiyatı %livepeer+try% TL. Döviz cinsinden ise %livepeer+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Livepeer Coin 24 saatte %livepeer+yuzde%.

  LPT coin arzı oldukça sınırlıdır. Varlık, birim fiyatı ve piyasa değeri göz önünde bulundurulduğunda orta ölçekli kripto para birimleri arasında gösterilmektedir. LPT, Nisan ayında OKEx borsasında listelenmesi ile ciddi bir değer artışı yaşamıştır. Ayrıca yatırım şirketi Grayscale’in desteklediğini açıkladığı 5 kripto para arasında bulunan LPT, bu gelişmelere bağlı olarak çok ciddi değer artışları ile karşılaşmıştır.

  LPT Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Livepeer (LPT) Token satın almak için listeleme yapan Binance, Coinbase Exhange, Bithumn, KuCoin, Gate.io gibi borsaların web sitelerine gidin.
  • 2. Adım: Burada kendinize bir hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınıza, size en uygun para transfer yöntemini seçin ve para aktarın.
  • 4. Adım: Bakiyenize en uygun şekilde “kripto para al” menüsü üzerinden “LPT” seçerek alım emri girin.
  • 5. Adım: LPT Token’larınızı borsa hesabınızda ya da soğuk cüzdanlarınızda tutabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  Livepeer (LPT) Coin avantajları şunlardır:

  • Sınırlı arzı vardır,
  • Büyük borsa ve platformlarda listelenmiştir,
  • Ciddi değer artışlarıyla yükselme potansiyelinin olduğunu göstermiştir.

  Dezavantajları Neler?

  Livepeer (LPT) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Orta ölçekli bir kripto para birimi olarak piyasa manipülasyonlarından nispeten daha fazla etkilenebilmektedir,
  • Birçok kripto varlık gibi volatil bir yapıya sahiptir.

  Sonuç

  İnternette canlı yayın yapmak için gerekli olan altyapıyı sunma amacı olan Livepeer ağının yerel token’ıdır. Sınırlı arzı ile gelecek vaat etmektedir. Büyük borsa ve platformlarda listelenerek ciddi değer artışları yaşamıştır. 2021 boğa sezonu ile yıldızı parlayan LPT’nin geleceği de parlak görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle