Kripto Para

Dogecoin yükselişinde en çok kazanan madenciler

  Kripto para piyasasında çılgınlık yaşatan Dogecoin, son dönemde ciddi kazanımlar elde etti. Ancak Litecoin (LTC) madencileri, Dogecoin yükselişlerinden en fazla kazancı elde edenler olarak öne çıktı…

  Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteğini almayı başaran Dogecoin (DOGE), bu yıl kripto para piyasasına damgasını vurdu. Dogecoin, ünlü milyarderin desteği ile birlikte yatırımcısına ciddi oranda kazançlar sağladı. Tüm zamanların rekorları üst üste gelirken piyasada bir dönem resmen DOGE rüzgarı esti.

  Kripto para piyasasında şaka amaçlı üretilmesine rağmen, en değerli kripto para birimleri listesinde 4. basamağa kadar yükselmesiyle dikkatleri üzerine çekti. DOGE her ne kadar bu seviyelere kadar yükselip değer kazansa da piyasada her zaman kimlik bunalımı ile karşılaştı ve sert eleştirilere maruz kaldı. 

  Dogecoin ve Balon İddiaları 

  Kripto para piyasasında bir meme coin, balon, ciddiye alınmaması gereken bir şaka coini gibi eleştirilerle karşılaşan Dogecoin, bu süreçte yatırımcısına kazandırmaya devam etti. Öte yandan Litecoin (LTC) madencilerinin de DOGE fiyatındaki bu yükselişten fayda sağladıklarına dair iddialar gündeme geldi. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden olan Tesla CEO’su Elon Musk, birkaç aydır Dogecoin’i destekliyor. Ünlü milyarder, “Dogecoin bizim ağımız”, “Dogecoin insanların kripto parasıdır”, “Doge Aya Gidiyor” ve “Elon’un GitHub eylem çağrısı” gibi paylaşımlarla DOGE fiyatını coşturdu. 

  Litecoin Madencilerinin Kazancı

  DOGE fiyatı ciddi yükselişler yaşasa da bu durumdan en kazançlı çıkanın Litecoin madencileri olduğu iddia edildi. Bu konuyla ilgili bir analiz yayınlayan Spencer Noon, şunları vurguladı: “DOGE tarihsel olarak tüm LTC madencilik gelirinin yüzde 10’unu oluşturdu. Litecoin madencileri günlük gelirde 5 kat artış yaşadılar. Fırsatçı LTC madencileri, Dogecoin’in hash gücünü yıl başından bu yana yüzde 48 artırdı. Ayrıca toplu madenciliği yapılan kripto para şimdi Litecoin’den daha yüksek bir piyasa değerine sahip.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle