Kripto Para

ETH Londra Hard Fork’u beklentileri karşılayacak mı?

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum için geri sayım devam ediyor. EIP-1559’un uygulanması olan Londra hard fork’u, Ether ve ağının parasal ve ekonomik modelini tamamen değiştirecek mi?

  4 Ağustos tarihinde başlaması beklenen Londra Hard Fork’unun, ağ üzerinde ne gibi değişiklikler getireceği şimdiden merak konusu oldu. En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ağında, başlangıçtan bu yana en önemli sistem güncellemelerinden birine çok yaklaşıldı. 

  Ether ve ağının parasal ve ekonomik modelini tamamen değiştireceği söylenen Londra hard forkunun başlamasına az bir zaman kaldı. Bunun yanı sıra her biri altcoin için zaman içinde ortaya çıkan bazı değişiklikler de gündeme geldi. EIP-1559’dan beklenen en çok tartışılan değişikliklerin başında ETH ağındaki işlem ücretlerinin istikrarlı hale gelmesi bekleniyor. 

  ETH İşlem Ücreti Sorunu Çözülecek

  Bilindiği üzere Ethereum ağında herhangi bir varlık işlem yapılması için “gas ücreti” ödenmesi gerekiyor. Bununla birlikte işlemler yapan madencilere Ether de ödeniyor. 2021 boğa rallisi sırasında Ethereum ağındaki işlem ücretleri çok yüksek boyutlara fırladı. Hard Fork öncesinde ETH işlem ücreti 71 dolara kadar yükseldi. 

  Son haftalarda ETH işlemleri için gas ücretleri büyük ölçüde düştü. DeFi uygulamalarının hala yoğun bir şekilde tercih etmesi bu ücretleri önemli kılıyor. 4 Ağustos tarihinde başlatılacak EIP-1559 güncellemesi ile ağ üzerindeki işlem ücretlerinin daha istikrarlı ve düşük seviyelere ulaşması bekleniyor. 

  ETH Kazanmak İçin Trade Yapmaya Gerek Yok

  Ethereum üzerinden kazanç elde etmek için oyun alanı iyice genişletildi. Borsa çıkışları artarken, akıllı sözleşmelere daha fazla Ethereum akması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca ETH kullanıcıları faiz ve getiri elde etmek için farklı fırsatların peşinde koşmaya başladı. 

  Bunlara örnek olarak verim çiftliği ve faiz kredisi platformları yükselişe geçince ETH kullanıcıları için yeni gelir yolları aktif oldu. Bunun sebebi ise yükseliş veya düşüş döngüsüne çok fazla bağlı kalmadan sermaye kazanabilmeleri oldu. Uzmanlar, Ethereum devasa yükseltmesine doğru gün sayarken kullanıcıların yine de çığır açan değişiklikler beklememesi gerektiğini vurguluyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle