Kripto Para

CZ duyurdu: Avrupa’da kısıtlamalar kaldırıldı!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, bugün yaptığı bir paylaşımda Avrupa’dan güzel haberler verdi! Bitcoin boğası CZ tarafından yapılan açıklamaya göre Avrupa, stablecoin’lere yönelik uyguladığı kısıtlamaları kaldırıyor.

  En yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance’ın patronu Changpeng Zhao (CZ) bugün Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile kripto topluluğunu sevindirdi! Ünlü CEO’ya göre Avrupa’da kripto para düzenlemeleri devam ederken stablecoin’lerin takıldığı engeller kaldırılmaya hazırlanıyor.

  “Avrupa’dan İyi Haber”

  Avrupa’da devam eden dijital Euro çalışmaları ve EUR dışında kalan sabit coin’lerin desteklenmeyeceğine yönelik yükseltilen sesler kripto topluluğunda endişeye yol açıyordu. Her geçen gün dijital Euro’ya yönelik çalışmalar hız kazanırken yeni detaylar kamuoyuna yansımaya devam ediyor.

  Dünyanın en büyük kripto para borsasının patronu CZ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda regülasyon süreci ile ilgili sevindirici haberler paylaştı. CZ yaptığı açıklamada, “Avrupa’dan iyi haber. Mica’nın son taslağında EUR dışındaki stablecoin’ler için var olan kısıtlamalar kaldırıldı. Likidite kullanıcıları için en iyi korumadır.” ifadelerini kullandı.

  Avrupa’da Fikirler Değişiyor!

  Özellikle Terra’nın UST’sinde yaşanan çöküş süreci sonrası Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, sabit coin’lere ve kripto para birimlerine savaş açmıştı. Pek çok açıklamasında stabilcoin’lere karşıtlığını gizlemeyen Lagarde’nin bu tutumu, düzenlenen Mica taslağında sabit coin’lere yönelik ciddi kısıtlamaların getirileceği ihtimalini güçlendiriyordu.

  CZ’nin yaptığı Twitter paylaşımı, Avrupa’nın yumuşama eğilimini tercih ettiğini gösteriyor. CZ Tether (USDT), USD Coin ve Binance USD (BUSD) gibi sabit coin’lerden yasakların resmen kalktığını ifade ederken, likiditenin öneminden bahsederek kararı olumlu olarak değerlendiriyor.

  Binance Rakiplerine Fark Attı!

  CEO koltuğunda CZ’nin oturduğu kripto para borsası Binance, işlem hacmi açısından rakiplerine fark atmayı başardı. CryptoCompare tarafından yayınlanan son rapora göre Binane, Ağustos ayında toplam kripto para işlem hacminin %55’ini tek başına gerçekleştirdi. Rapor, Ağustos ayında spot piyasada 1,91 trilyon dolarlık işlem yapıldığını gösteriyor ve Binance, bu rakamın 438 milyar dolarlık kısmını tek başına üstlenerek 5833 milyar dolar işlem hacmi ile listenin üçüncü sırasında yer alan Coinbase’e fark attı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle