Kripto Para

Do Kwon’dan dolandırıcılığa ret, telafiye “Evet”

  TerraForm Labs kurucusu olaylı adam Do Kwon, Terra yatırımcılarının kayıplarını tazmin etme sözü veriyor! Yatırımcıların kendisine yönelttiği “dolandırıcı” iddialarını kabul etmeyen Kwon, yatırımcıların tazmin etme arayışlarına yanıt  vermek adına ekosistemi yeniden inşa etme sözü veriyor.

  Terra’nın LUNA ve UST’sinde yaşanan çöküşle piyasalardan milyarlarca dolar buhar oldu! Bu süreçte muazzam bir gerileme yaşayan LUNA ve UST yatırımcıları büyük kayıplar yaşarken, TerraFarm Labs kurucusu Do Kwon eleştirilerin odak noktasına dönüştü. Kwon, yaptığı son Twitter paylaşımında kullandığı çekiç emojisi ile dikkat çekerken, bu emoji ile Terra ekosistemini yeniden inşa etme isteğini bir kez daha duyurdu.

  Terra Çöküşü Kurbanlarının Kayıplarını Telafi Etmek İstiyor!

  Son günlerde yaşadığı yükseliş ile adından söz ettirmeyi başaran LUNA token, halen yatırımcıların kayıplarını telafi etmekten çok uzakta! Kurucu ortak Do Kwon ise Terra çöküşünün mağdurlarının yaşadığı kayıpları telafi etmeyi kendisine görev edinmişe benziyor.

  Kwon, telafinin yolu olarak Terra projesini inşa etmeye devam etmeyi görüyor. Twitter hesabından yaptığı çekiç emojisi ile bu isteğini bir kez daha duyururken, bir yandan da dolandırıcılık iddiaları ile mücadele etmeyi sürdürüyor.

  Do Kwon’dan “Dolandırıcılık” Raporlarına Ret!

  Kwon ve şirketi ise başta Güney Kore olmak üzere ABD ve diğer ülkelerde sıkı bir şekilde takip ediliyor. Terra ekosisteminde yaşananların önceden bilindiği ve bu süreç öncesinde mal satışı yapıldığı iddiasının peşinden giden Güney Kore, Do Kwon’a vergi kaçakçılığı başta olmak üzere çok farklı suçlardan kancayı taktı.

  Yakın tarihli atılan bir tweet’te ise Kwon’un, LUNA 2.0 airdrop’tan alınan 435 bin LUNA jetonunun satışı için Binance gönderildiği iddia edilmişti. Kwon, FatMan tarafından yapılan bu iddiaları adresin Terra’ya ait olmadığı açıklaması ile reddetti.

  Terra İhbarcısı FatMan Ne Demişti?

  Terra ekosisteminde yaşanan çöküşle birlikte devam eden süreci yakından izleyen ve FatMan ismi ile paylaşımlarda bulunan Terra ihbarcısı, Terra’nın 435 bin LUNA’yı Binance’a göndererek sattığını iddia ediyor. FatMan attığı tweet’te kullandığı, “Öğle yemeği yiyordum ve LUNA 2 pump’unu gördüm. TFL Dawn cüzdanını kontrol ettim. Hiç almadıklarını iddia ettikleri airdrop ile aylarca alınan çiftlik ödülleri ardından, birkaç gün önce mevcut 435 bin LUNA 2’nin tamamını Binance’a gönderdiler. Bu sadece bir adres.” ifadelerini kullanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle