BTC’nin olgunluk sınavı: Kurumlsamlar piyasada etkili mi?

  Kripto para dünyasının tanınmış analistlerinden Tom Lee, Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı tweetlerin ardından açıklama yaptı. Deneyimli Fundstrat analisti, Bitcoin’in henüz yeterince olgunlaşmadığını söylemesiyle dikkat çekti…

  Fundstrat analisti Tom Lee, son açıklamasında Bitcoin’in yeterince olgunlaşmadığını söylemesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Kripto para dünyasının tanınmış şirketlerinden Fundstrat ekibinde yer alan ünlü analist, lider kripto para biriminin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

  Tesla CEO’su Elon Musk’ın BTC hakkındaki tweetleri ile Bitcoin hareketleri, ünlü analiste göre kripto para biriminin yeterince olgunlaşmadığını gösteren işaretler arasında yer alıyor. Yakın bir zamanda atılan tweette ünlü analist, Bitcoin’in bireylerin eylemlerine duyarlı olmasını farklı şekilde yorumlardı. 

  Kurumsal Yatırımcılar Piyasada Etkili Değil 

  Tom Lee’ye göre Bitcoin’in bireylerin hareketlerine duyarlılık göstermesi, kurumsal yatırımcıların piyasada olmadığının bir göstergesi olarak kabul edilmesi gerekiyor. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin piyasası üzerindeki etkilerinin çok küçük olduğunu iddia eden Tom Lee, bu sebeple kripto para biriminin yeterince olgunlaşmadığını düşünüyor. 

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Kevin O’Leary de daha önce benzer görüşte ifadeler kullanmıştı. Kurumların çevresel sorunlar sebebi ile Bitcoin yatırımlarına henüz tam olarak girmediğini belirten uzmanın açıklamaları epey dikkat çekmişti.

  Musk Yine Kripto Para Tweetlerine Başladı

  Uzun bir süredir kripto para sektörü hakkında tweet atmayan Elon Musk, yeniden eski günlerine dönüş yaptı. Tesla CEO’su elektronik araba üreticisi şirketinin yeşil enerji payında yüzde 50’ye ulaştığı zaman Bitcoin ödemelerine devam edeceğini duyurdu. Bu açıklama kripto para topluluğunda büyük bir heyecan yarattı ve piyasaya olumlu yansıdı.

  Bitcoin madencilerinin fosil yakıtları kullanması sebebiyle çevreye zarar vermeleri yüzünden Tesla, geçtiğimiz ay Bitcoin ödemelerini askıya almıştı. Bu gelişme ile birlikte hızla gerileyen Bitcoin fiyatı 30 bin dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Elon Musk, Tesla’nın yeniden Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini ima eden son paylaşımı ile BTC fiyatının 40 bin dolar barajına kadar yükselmesini sağladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle