Kripto Para

ABD Senatörü, BTC madencilerini konuk edecek

  ABD Senatörü Cynthia Lummis, kripto para topluluğunda dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Senatör, Çin’deki Bitcoin madencilik yasaklarından sonra ABD’ye göç eden madenciler ile görüşme yapmak için çağrıda bulundu…

  ABD Senatörü Cynthia Lummis, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin (BTC) topluluğunu heyecanlandırdı. Son dönemde kripto para piyasasını olumsuz etkileyen ve BTC fiyatında düşüşlere neden olan Çin’in madencilere yönelik düşmanca tutumu devam ediyor. Bu baskılar yüzünden Çin’den göç edip ABD’ye gelen Bitcoin madencilerine davet geldi.

  Bitcoin madencileri, tesislerini Çin’den ABD’ye taşımaya devam ederken ABD Senatörü Cynthia Lummis’ten dikkat çekici bir paylaşım geldi. Senatör, “Bitcoin madenciliği alanındaysanız, lütfen bize ulaşın. Seni Wyoming’de istiyoruz.” paylaşımını yaptı.

  Bitcoin’e Verdiği Destekle Öne Çıktı

  ABD Senatörü Cynthia Lummis, son dönemde Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasına destek vermesiyle gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz hafta senatör, insanlara Bitcoin satın almalarını ve emeklilik planlarının bir parçası olarak BTC yatırımı yapmalarını söylemişti.

  BTC yatırımcıların ABD dolarındaki düşüşe ilişki endişe duymaları konusunda da açıklamalar yapan Wyoming Senatörü şunları söyledi: “USD’nin dünyanın rezerv para birimi olması gerektiğine ve olmaya devam edeceğine inanıyorum. Sarhoş denizciler gibi harcama yapılması Amerikan halkına ya da USD’nin değerine hizmet etmiyor.”

  Emeklilere Bitcoin Yatırımı Fırsatı

  Bitcoin destekçisi olarak bilinen Cynthia Lummis, şimdiden 100 bin dolar değerinde Bitcoin satın aldığını söyledi. Gelecek aylarda daha fazla BTC satın almayı planladığını ve tasarruf etmeye başladığını açıklayan senatör, emeklilik fonlarında Bitcoin’in yer alması için çalışıyor: 

  “Bitcoin gibi bir kripto para biriminin, emeklilik fonlarında, insanların gelecek için tasarruf etmelerini sağlayan fırsatlar sunmasını istiyorum. Ayrıca BTC’nin çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisinin parçası haline gelmesini görmek istiyorum. Dolayısıyla, emeklilik fonu olan bir çalışan olsanız da bu emeklilik fonlarının Bitcoin ve iyi değer depoları olan diğer kripto para birimlerine yatırıldığını görmek isterim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle