Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Ağustos 2022

  Kripto para piyasasında volatilitenin giderek arttığı son günlerde Bitcoin (BTC) fiyatı yakından takip ediliyor. Lider kripto para biriminin fiyatını etkileyen gelişmeler en değerli ilk 10 listesinde bulunan popüler altcoinlerde de volatiliteyi arttırıyor.

  Kripto para basınında öne çıkan haberlerle birlikte 9 Ağustos 2022 Salı gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında ABD’den gelecek enflasyon verileri öncesinde piyasadaki hareketlilik yakından takip ediliyor. New York Merkez Bankası’nın Tüketici Beklentileri Anketi’ne göre, enflasyonun 1 yıl sonra ciddi düşüş emareleri göstermesi piyasadaki volatiliteyi yükseltti. BTC’de değer kaybı hız kazandı.

  Deneyimli analist Will Clemente, “Coinbase’deki Bitcoin emir defterindeki alım talepleri 17 bin ve altına yığılmış durumda. Pek çok kişi BTC’yi daha düşük fiyattan almayı umuyor.” açıklamasıyla gündeme geldi. Ünlü analistin bu görüşü BTC yatırımcılarının yaşadığı belirsizliği özetledi. 

  Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, “Bitcoin, normalde davrandığı gibi davranırsa şu anda bulunduğu seviyelerden toparlanacaktır. Bu sadece zaman meselesi.” şeklinde konuştu. Piyasadaki düşüş hareketlerine rağmen tecrübeli analistin olumlu ifadeler kullanması kripto para topluluğunu heyecanlandırmaya yetti. 

  İran Sanayi ve Ticaret Bakan yardımcısı kripto para kullanımıyla ilgili açıklamasıyla kafalarda soru işareti bıraktı. ““Bu hafta kripto para birimi ile ödenecek 10 milyon dolar değerindeki ilk resmi ithalat siparişi başarıyla verildi.” açıklaması yapılırken ülkenin kripto para karşıtı hamlelerine rağmen bu gelişme sektör açısından olumlu karşılandı.

  Fortune Magazine tarafından en iyi orta ölçekli iş ortamları arasında Ripple (XRP) şirketine de yer verildi. SEC davası nedeniyle yasal sorunla boğuşan Ripple şirketi dünya çapında genişlemesini sürdürmeye devam etti. Bu rapora rağmen XRP’deki kayıplar artış gösterdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsadan gelen güncel verilere göre BTC yüzde 4.62 oranında düşüşle 23.000 dolar desteği korumaya çalışıyor. Lider altcoin ETH yüzde 6.53 değer kaybederek 1.683 dolara kadar geriledi. Popüler altcoinlerde BNB, XRP, ADA, SOL ve DOT fiyatlarındaki kayıplar yüzde 5 civarına ulaşarak yatırımcıları tedirgin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle