Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasında gün içi hareketliliğin azaldığı dönemden geçilirken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yakından takip ediliyor. BTC fiyatında boğaların ve ayıların mücadelesinde büyük çaplı fiyat dalgalanmaları görülmedi. Altcoinlerde ise rekor kıran ETH, BNB, DOGE ve XRP fiyatlarında bir miktar soluklanma yaşanıyor.

  7 Mayıs Cuma gününde öne çıkan Bitcoin ve altcoin gelişmelerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC fiyatındaki hareketlilik yatay seyirde kalsa da piyasaya yansıyan olumlu haberler dikkat çekti. Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citigroup, müşterilerden gelen yoğun talep doğrultusunda kripto para piyasasına giriş yapmayı düşünüyor. Ayrıca bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin‘in fiyatına bağlı türev ürünleri sunmaya başladı.

  Mobil ödeme şirketi Square’in Cash App uygulaması, 2021 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin işlemlerinden rekor seviyede gelir elde ettiğini açıkladı. Bunun dışında BTC ve kripto para piyasasında olumsuz görülebilecek bazı haberler de gündeme geldi. Çinli devlet bankası CITIC Bank, müşterilerinin banka hesapları ile Bitcoin işlemi yapmalarını yasakladı.

  İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, “Kripto paraları yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.” açıklamasıyla dikkat çekti. Bu açıklamalar İngiltere Merkez Bankası’nın kripto para piyasasına uzak kalmayı seçtiği şeklinde yorumlandı. Ayrıca İran Merkez Bankası, yurt dışındaki madencilerce üretilmiş kripto paraların kullanımına kısıtlama getirdi.

  Altcoinlerde ise Elon Musk, son paylaşımında popüler altcoin Dogecoin’in “para biriminin geleceği” olabileceğini söyledi fakat yatırımcıları dikkatli hareket etmeleri konusunda uyardı. Stellar ekibi, ödeme devi Visa’nın yanı sıra ABD’nin finans devi Circle ve USDC’nin arkasındaki bir diğer şirket olan Tala ile beraber çalışacaklarını vurguladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Santiment’in açıklamalarına göre balinalar Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) biriktirmeye devam ederken piyasada genellikle yatay yönlü hareketler gözlemlendi. 7 Mayıs Cuma gününde kripto para borsalarından gelen verilere göre BTC fiyatı 57.376 dolardan işlem görüyor

  Popüler altcoinlerde ETH fiyatında yüzde 0.30, Binance Coin (BNB) fiyatında ise yüzde 0.80 oranlarında küçük denilebilecek seviyede kayıplar gözlemleniyor. Günün en çok kazandıran altcoin projeleri Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle