GBTC kilitleri açılınca ne olacak? Analist açıkladı

  Kripto para piyasalarının popüler analisti Lark Davis, yeni analizinde bu haftanın en önemli gelişmesini değerlendirdi. Grayscale’in 550 milyon dolarlık GBTC kilidini açtığında neler olabileceğine değinen Davis, ayrıca Bitcoin (BTC) fiyatının bu gelişmeler ile nasıl bir yol izleyebileceğine de değindi.

  Kripto para piyasalarında özellikle Bitcoin (BTC) volatil bir yapıda olduğu iddiaları ile çokça eleştirilebiliyor. Bu konu hakkında karşıt bir fikir belirten kişi sayısı ise yok denecek kadar az. Zira piyasada BTC’nin grafiklerine bakıldığında dahi sert dalgalanmaların olduğu rahatlıkla görülebiliyor. BTC’nin bu denli volatil bir yapıda olmasının arkasında ise gündeme gelen haberlerin etkisinin olduğu da biliniyor. Bu hafta BTC fiyatını yakından ilgilendireceği düşünülen bir gelişme daha yaşanacak. Grayscale, 550 milyon dolarlık GBTC’sinin kilidini açacak.

  Grayscale GBTC’lerinin kilidini açtığında, bu durumun BTC fiyatına etki edeceği tahmin ediliyor. Ancak bunun hangi yönde ve hangi oranda etki edeceği konusundaki muamma ise devam ediyor. Bitcoin’in spekülasyonlardan ve dış gelişmelerden etkilenen bir yapısı olduğu için bu gelişmenin de BTC’ye etki etmesi bekleniyor. Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Lark Davis de yayınladığı son analiz videosunda bu konuya değindi. Davis, söz konusu videosunda ayrıca BTC ile ilgili teknik analizlerini de paylaştı.

  Davis’in BTC Analizi

  Lark Davis, BTC’nin RSI trend çizgisini test ettiğini ifade etti. Davis’e göre BTC bu bölgede başarılı bir kırılma gerçekleştirebilirse ciddi bir değer artışı ile karşılaşabilir. Konuya ilişkin olarak Lark Davis’in ifadeleri şöyle:

  “Haftalık Bitcoin fiyatı, 8 haftadan 50 günlük MA’nın üzerinde kalma eğilimi gösteriyor. Üstelik mevcut konsolidasyon, Bitcoin fiyatının 10 bin dolar seviyelerini aşmak için mücadele verdiği, Kasım ayından önceki dönemlerini hatırlatıyor… Düşük zaman dilimlerine bakınca, ayıların fiyatı yeniden aşağı çekme konusunda başarısız olduklarını görüyorum.”

  Davis “Alım Fırsatı” Olduğunu Düşünüyor

  18 Temmuz Pazar günü Grayscale 550 milyon dolarlık GBTC’sinin kilidini açacak. Pazar günü Grayscale’in GBTC kilitlerini açma işlemleri, Bitcoin’lerini Grayscale aracılığı ile stake eden kurumsal yatırımcıların karşılığında GBTC alması sonrası sona erecek. Davis’e göre bu, BTC fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Konuya ilişkin olarak Lark Davis’in ifadeleri şöyle:

  “Göstergeler, muazzam bir satın alma seçeneğini ifade ediyor ve bu sebeple birçok güçlü oyuncu, bu fırsatı değerlendirebilir. Bu modele inanıyorsanız, bu harika bir satın alma fırsatıdır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle