Kripto Para

Madencilik firması 1 ayda 167 adet BTC üretti

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken, madenciler de hızlı bir şekilde üretim yapmayı sürdürüyor. Ünlü kripto para madencilik firmalarından biri olan Argo Blockchain, haziran ayı genelinde 167 adet Bitcoin ürettiğini açıkladı…

  Kripto para madencileri Çin’den taşınma işlemlerini sürdürüyor. Çin hükümetinin baskılarından sonra kripto para madenciliğinde hash rate oranı ciddi seviyede düşüş yaşadı. Uzmanlara göre Çin’deki madencilik tesislerinin kapatılmasından sonra sadece 1 ay içinde hash rate oranı 150 seviyesinden 90’a indi

  Bu gelişmenin yaşanması, Bitcoin zorluk seviyesinin de daha önce olmadığı kadar düşürülmesini beraberinde getirdi. BTC madencilik tesisleri kapatıldığı için mevcut tesislerde daha hızlı ve kolay bir şekilde Bitcoin üretimi yapılmaya başlandı. Londra merkezli kripto para madencilik firmalarından biri olan Argo Blockchain de bu şirketler arasında yerini aldı. 

  Bitcoin Üretimi Hızlandı

  Bitcoin blockchain ağındaki toplam hash oranıyla birlikte zorluk seviyesinin düşmesi, Bitcoin madencilerinin yüzünü güldürdü. Londra’da bulunan Argo Blockchain CEO’su Peter Wall, ağ üzerindeki bu değişikliklere rağmen haziran ayı boyunca maddi açıdan iyi bir performans gösterdiklerini açıkladı. 

  Kripto para dünyasının önde gelen madencilik firmalarından Argo, haziran ayı boyunca 167 tane Bitcoin ve BTC eş değer varlık üretimiyle dikkatleri üzerine çekti. Popüler kripto para madencilik firması bu sayede ay boyunca 4.36 milyon sterlin (6.03 milyon dolar) gelir elde ettiğini duyurdu. 

  Nasdaq Borsasında Listelenebilir

  2021 yılı başından bu yana toplamda 883 tane Bitcoin kazmayı başaran Argo Blockchain madencilik şirketi, kazançlarını hızla arttırıyor. Argo şirketinin Bitcoin rezervinde haziran ayı sonunda toplamda 1.268 tane Bitcoin bulunduğu açıklandı. Madencilik işlemlerini Kanada’da devam ettiren ve Londra borsasında listelenen şirket şimdi de Nasdaq’ta listelenmenin planlarını yapıyor.

  İkinci listelenme ihtimalini gözden geçirdiklerini söyleyen Argo Blockchain CEO’su Peter Wall, bu yönde araştırmalar yaptıklarını söyledi. Ancak ikincil listelenmenin ne zaman ve hangi koşullarda Nasdaq borsasında gerçekleşeceğine dair bir paylaşım yapılmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle