Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi yeni haftaya da 40 bin dolar seviyesinin altında başladı. Uzun bir süredir belirli bir fiyat aralığına sıkışıp kalan Bitcoin fiyatı hakkında çeşitli analizler ve değerlendirmeler yapılmaya devam ediyor. BTC fiyatında yatırımcıların beklediği yükseliş hareketi bir türlü gelmezken altcoin fiyatları da sınırlı hareketler gösteriyor.

  7 Haziran Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Paraguaylı politikacılar, Bitcoin‘i yasal bir hale getirmek için El Salvador’un uyguladığı yöntemlerin izinden gitmeye başladı. El Salvador tarafından yapılan açıklamadan sadece bir gün sonra başka bir ülke, Bitcoin konusunda önemli bir açıklama yapacaklarını ima etti. Ancak bu haberler Bitcoin fiyatında beklenen yükseliş hamlesini beraberinde getirmedi. 

  Gemini CEO’su ve Bitcoin milyarderi Tyler Winklevoss, mevcut durumda büyük bir sorun olan “nakit ihtiyacı için BTC satma” derdinin yakında zorunlu olmayabileceğini söyledi. Ayrıca Tyler Winklevoss, Bitcoin’in 10 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinin üzerine bile çıkabileceğini ifade ederek yatırımcıları umutlandırdı. 

  Ünlü bir analist ve stratejist olan Mike McGlone, Bitcoin’in çok hızlı toparlanacağını belirterek 100 bin dolarlık fiyat tahminini yineledi. Bitcoin 2021 konferansında Unchained Capital iş geliştirme başkanı Parker Lewis çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan, Bitcoin'in küresel ölçekte benimsenmesi için 10 yıla ihtiyacı olduğunu söyledi. 

  Anthony Scaramucci tarafından kurulan ve yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık varlığa sahip SkyBridge Capital fonunun yöneticisi Troy Gayeski, önemli açıklamalar yaptı. Ünlü fon yöneticisi, altın fiyatları çok yükselse bile fon olarak Bitcoin’e bağlı kalacaklarını vurguladı

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Haftanın ilk işlem gününde borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 0.28 kayıpla 36 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin fiyatındaki durgunluk, altcoinlerde de belirgin şekilde izleniyor. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 2.63 oranında, Binance Coin (BNB) fiyatı yüzde 3.37 oranında ve Polkadot (DOT) fiyatı da yüzde 2.71 oranında artarak yatırımcısını sevindirdi. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde sadece Dogecoin (DOGE) fiyatında geri çekilme gözlemlenmesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle