Ünlü kurucudan BTC için asansör fiyat beklentisi

  Kripto para piyasası Mayıs ayından bu yana adeta can çekişiyor. Bitcoin’in (BTC) 30 bin dolara gerileyip yeniden bir türlü toparlanamaması, geleceğe yönelik endişeleri de artırıyor. Bu kapsamda korkutucu bir fiyat tahmini de Sublime Traders’ın kurucusu Andrei Stanciulescu’dan geldi. Stanciulescu’ya göre BTC 15 bin dolara kadar gerileyebilir.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayında neredeyse 65 bin dolara kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra Bitcoin’in 100 bin dolara kadar yükseleceği yönünde bir beklenti oluşmuştu. Ancak Mayıs ayı ortalarında kripto piyasası üst üste birçok olumsuz gelişme ve haber ile karşılaşınca, Bitcoin çok ciddi düşüşler yaşadı. 30 bin dolar bandına kadar gerileyen Bitcoin için yapılan fiyat tahminleri de artık genellikle aşağı yönlü bir şekilde güncellenerek gündeme gelmeye başladı.

  Olası Düşüşe Rağmen Rekor Bekliyor

  Bitcoin’deki düşüşlerin daha da derinleşeceği yönünde tahminlerde bulunan isimlerden biri de Sublime Traders’ın kurucusu Andrei Stanciulescu oldu. Ünlü kurucunun tahminlerine göre kripto para piyasasında daha darbeler son bulmadı. Stanciulescu, Bitcoin’in 15 bin dolara kadar çekilebileceğini iddia etti. Kitco News’e açıklamalarda bulunan Stanciulescu yine de bu sert düşüş beklentisine rağmen yılsonu için BTC fiyatı adına umut verici konuştu. Ünlü kurucu, BTC’den beklediği sert düşüşe rağmen yılsonu fiyat tahminini 80 bin dolar olarak açıkladı.

  Önce 15 Bin, Sonra 80 Bin Dolar

  Andrei Stanciulescu, açıklamalarında Bitcoin’in hala yeni bir varlık olduğunu ve bu gibi yeni varlıklarda en önemli özelliğin volatilite olduğunu öne sürdü. Ünlü kurucu BTC’nin 15 bin dolara kadar çekileceğini, yıl boyunca düşüş ve yatay eğilimde devam edeceğini ve yılın sonlarına doğru da ani bir sıçrama ile 80 bin dolara kadar yükseleceğini düşünüyor.

  Stanciulescu’nun Beklentilerinin Oransal Karşılığı

  Stanciulescu bu konuşmayı yaptığı sırada BTC 32 bin dolar bandındaydı. Yani ünlü kurucu BTC’den önce %50’den fazla bir düşüş, ardından da yıl sonuna kadar da %500’den fazla artış bekliyor. Stanciulescu’nun düşüş tahminin doğru çıkması durumunda, buna ilk olarak tepki vereceği düşünülen Ethereum’un (ETH) da bu olası senaryoda 1.000 doların altına sarkması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle