Kripto Para

Dogecoin hakkında Elon Musk’tan çarpıcı açıklamalar

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarındaki paylaşımlarına ara vermeden devam ediyor. Ünlü milyarder Dogecoin’in (DOGE) kripto para piyasalarında hafife alındığını söyledi…

  Kripto para yatırımcılarının ve topluluğunun yakından takip ettiği popüler isimlerden biri olan Elon Musk, kişisel sosyal medya hesabından kripto para paylaşımlarını sürdürüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin hakkında “Hepsine hükmedecek tek bir coin” mesajını vermesiyle dikkat çekti. 

  Dogecoin’in 1 Ocak – 31 Aralık 2015 aralığında gördüğü zirve fiyat 0.00020 dolar seviyesindeydi. Geçtiğimiz günlerde fiyatı 0.083 dolar seviyesine kadar çıkan DOGE, o tarihten bu güne yüzde 40 bin 899 oranında değer kazanmış oldu.

  Dogecoin Hafife Alınıyor Açıklaması

  Ünlü milyarderin hedefinde bu sefer Dogecoin (DOGE) vardı. Milyarderin Twitter hesabından yapmış olduğu bu paylaşım 17 bin yorum alırken, topluluk bu coinin hangisi olduğunu anlamaya çalıştı. Bunun üzerine Elon Musk Twitter hesabından kendisine yöneltilen kripto para birimleri ile ilgili sorulara yanıt verdi.

  Greg isimli bir Twitter kullanıcısı, kafa karışıklığı yaşadığını belirterek Elon Musk’a şu soruyu yöneltti: “Geleceğin para birimi genel olarak kripto paralar olacak mı diyorsunuz, yoksa geleceğin parası sadece Bitcoin olacak mı diyorsunuz?” Elon Musk’ın bu soruya “Dogecoin hafife alınıyor” şeklinde cevap vermesi kripto para yatırımcıları arasında yeniden kısa sürede gündeme oturdu.

  Dogecoin Fiyatını Etkileyen Önemli Gelişmeler

  Kripto para piyasasında hızlı bir şekilde yükseliş gösteren DOGE fiyatı son 30 gün içinde 9 kat arttı. Kripto para borsalarından gelen en güncel bilgilere göre Dogecoin piyasa değeri de 8.5 milyar dolar seviyesine yükseldi. DOGE, böyle bir grafik çizmeye başlayınca projeden yıllar önce ayrılan Billy Markus gündeme geldi.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı Markus, 2013 yılında Jackson Palmer ile birlikte Dogecoin’i kurdu. 2014 yılında projeden ayrıldığını açıklayan Markus’un ne kadar Dogecoin’e sahip olduğu merak konusu olarak kaldı. Ancak kripto para araştırmacıları Markus’un sahip olduğu tüm coinleri 2015 yılında, ikinci el bir Honda Civic almak için sattığını söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle